banner

Üstün yeteneklilere özel ataştırma
AK Parti, CHP, MHP ve BDP'li milletvekillerince verilen ayrı ayrı önergelerin birleştirilmesiyle 6 Mart'ta kurulan ve 1 ay ek çalışma süresi alan komisyon, Kasım ayında vereceği rapordan önce uzmanları dinlemeyi tamamladı.

Üstün yeteneklilere özel ataştırmaBazı okulları ziyaret eden, üstün yetenekliler alanında uzman kişilerin bilgisine başvuran komisyon, 15 Ekim'den itibaren de yurt dışında incelemelerde bulunacak.

Komisyon, ''sunulan bilgiler ışığında yurt dışı örneklerinin yerinde incelenmesi, Türkiye için özgün bir yapı oluşturulmasının elzem olduğunun görüldüğü ve üstün yeteneklilerin eğitiminde dünyada önde gelen ülkelerden'' olduğu gerekçesiyle Yeni Zelanda, Güney Kore ve Almanya'da incelemeler yapılmasına, oy birliğiyle karar verdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.