banner

Adı değiştirilen okulda bakın kim okumuş?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir dönem okuduğu Erciş Atatürk İlköğretim Okulu’nun adı Başbakan Erdoğan’ın annesinin ismi de olan ’Tenzile Ana’ olarak değiştirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, konuyu TBMM’ye taşıyarak bu isim değişikliği kararını kimin verdiğinin açıklanmasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi, Erciş’te Atatürk İlköğretim Okulu’nun adının Başbakan’ın annesinin ismi olan ’Tenzile Ana’ile değiştirilen okulda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da bir dönem okuduğunu ortaya çıkardı.

Oran’ın, Milli Eğitim Bakanı Dinçer’e yönelttiği sorular şöyle:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bir süre eğitim gördüğü Erciş Atatürk İlköğretim Okulu, Van’da 23 Ekim 2011’de yaşanan depremde zarar gördü mü? Atatürk İlköğretim Okulu binası yıkılarak yeniden inşa edildi mi? Söz konusu şirketin adı ’Atatürk’ olan okul adının ’Tenzile Ana’ olarak değiştirilmesini önerdiği ve bu talebin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce kabul edildiği bilgisi doğru mudur? Erciş Atatürk İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilerin velilerinden bana yapılan başvurularda yer alan, ’Bu değişiklik öğrenciler, veliler ve halkımız tarafından Atatürk’ün manevi şahsiyetine ve ilçemize yapılmış hakaret olarak algılanmaktadır’ görüşünün gerçeklik payı nedir? Erciş Atatürk İlköğretim Okulu’nun adının değiştirilmesi kararını kim ne zaman verdi, hangi yönetim organında söz konusu değişiklik kararı alındı, bu kararın bir örneği nedir?"(vatan)

Atatürk ve Cumhuriyet tabelaları indi yerlerine ise…

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.