banner

260 liralık öğrenci bursuyla kardeşlerine bakıyor
Bütün Türkiye Manisa’da yaşayan bu üniversite öğrencisini konuşuyor

Manisa'nın Gördes İlçesi'nde, Celal Bayar Üniversitesi'nde okuyan ve 2 kardeşini okutan 20 yaşındaki Damla Kamerakkaş'ın örnek mücadelesine hayırseverler duyarsız kalmadı. Türkiye'nin dört bir yanından pek çok kişi, maddi yardımda bulunmak isterken, bazı hayırseverler aylık düzenli yardım yapacaklarını söyledi. Aslen Karslı olan Damla'nın hayatı annesinin 2005 yılında ölmesiyle değişti. Babasının aldığı bir mahkumiyetten dolayı para cezası ödemek zorunda kalması üzerine kardeşlerinin bakımlarını üstlenen Damla'nın durumu büyük yankı uyandırdı. Hayırseverler, yardım etmek istedikleri genç kıza ulaşmak için çaba harcadı. Devletten aldığı 260 lira kredinin 150'sini ev kirasına verdikten sonra yaşamını sürdürmeye çalışan Damla'nın mücadelesine Gördes'te isminin açıklanmasını istemeyen bir işadamı büyük destek verdi. Gördes Bölge Gazetesi, Damla ve kardeşleri için ciddi yardımlarda bulundu. Damla, bayram sonrası okuduğu üniversitenin kütüphanesinde çalışmaya başlayacak. (hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.