banner

İstanbullular dikkat!
Taksim Meydanı Düzenleme Projesi çalışmaları nedeniyle meydandaki toplu ulaşım güzergahı yeniden belirlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 5 Kasım Pazartesi günü başlayacak meydanın düzenleme çalışmaları nedeniyle İETT otobüsü ve taksi-dolmuşların bekleme ve yolcu aktarma düzeni de değişti.

Buna göre, Taksim Meydanı'ndaki çalışmalar sırasında ve sonrasında Taksim'deki Metro ve Füniküler'in erişiminde ve çalışmasında herhangi bir değişiklik olmayacak.

Çalışmalar sırasında, Şişhane yönünden gelip, son durağı Taksim olan hatlardaki İETT otobüsleri, Tarlabaşı Bulvarı'nda çalışmaların başladığı bölgeye gelmeden yolcularını indirip, U dönüşü yaparak tekrar Şişhane yönüne gidecek.

Harbiye yönünden gelen otobüsler için de son durağı Taksim olanlar, Divan Oteli-Asker Ocağı Caddesi-Mete Caddesi-Taksim Meydanı'na gelip aynı güzergahtan geri dönecek.

Harbiye yönüne gidecek otobüsler Tarlabaşı Bulvarı-Taksim Meydanı-Mete Caddesi-Asker Ocağı Caddesi (Divan Oteli önü) üzerinden Harbiye yönüne gidecek.

Tarlabaşı yönüne gidecekler, Abdülhak Hamit Caddesi (eski BEDAŞ binasının bulunduğu yol) üzerinden Şişhane yönüne devam edecek. Taksi-dolmuşlar halen kullanılan bekleme yerlerinin 100 metre kadar gerisinde konuşlanarak, İETT otobüsleri gibi geçici trafik güzergahını kullanacak.

Tünel alt geçidinde otobüsten inen yolcular Taksim Metrosu ve Füniküler'e direkt olarak bağlanabilecek. Daha önce son durağı Taksim olan hatların düzenleme sonrası son durakları Tarlabaşı olacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.