banner

İstanbul'da Suriye okulu açıldı
İstanbul'da yaşayan Suriyeli çocukların eğitimi için Esenler'de, Suriye müfredatına paralel eğitim verecek Suriye okulu açıldı.

suriye okulu açıldıTürkiye'de yaşayan Suriyeli iş adamları ve hayırseverlerin işbirliği ile İstanbul'da yaşayan Suriyeli çocuklar için ilköğretim ve lise eğitimi verecek ''Kadimun Suriye Okulu'' Esenler'de açıldı.

Vatanından uzakta yaşayan Suriyelilerin kendi diline, kültürüne uzak kalmaması için böyle bir proje geliştirdiklerini söyleyen okul müdürü Mehdi el-Hüseyni açılış konuşmasında, 360 kişilik okuldaki eğitimin Suriye'deki müfredata uygun olarak verileceğini kaydetti.

Pazartesi günü eğitim-öğretime başlayacaklarını ifade eden Mehdi, ''Suriyeli çocuklar geleceğimizin mimarları. Devrimin bekçileri bu ve bunun gibi okullarda yetişecek'' dedi.

Okulun eğitim yöneticisi Naşid el-Avvad da Türkiye'de yaşayan Suriyelilerin Türk kültürünü tanımasının önemine dikkati çekerek, müfredata ikinci dil olarak Türkçe'yi de eklediklerini belirtti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.