banner

Bakanlığın 10 Kasım kararı
10 Kasım’da Atatürk’ü Anma törenleri yapılacak mı? Anıtkabir 10 Kasım’da ziyaretçilere açık olacak mı? 10 Kasım Genelgesi’ne göre törenler nasıl yapılacak? 10 Kasım Anıtkabir ziyaret saatleri

Bakanlık, 10 Kasım Genelgesi yayımlayarak siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin , izin almaya gerek duymadan, Atatürk anıtına çelenk koyabileceğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, 10 Kasım'da izin almaya gerek duymadan, önceden mülki idare amirine bilgi vermek şartıyla Atatürk anıtına çelenk koyabilecek.

İçişleri Bakanlığı'ndan, valiliklere 10 Kasım Atatürk'ü anma etkinliklerine ilişkin bir genelge gönderildi.

Genelgede, tüm mülki idare amirlerinin 10 Kasım'da Atatürk anıtına çelenk koymasının zorunlu olduğu belirtildi.

Genelgeye göre, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de izin almaya gerek duymadan, önceden mülki idare amirine bilgi vermek şartıyla Atatürk anıtına çelenk koyabilecek.

10 Kasım’da Anıtkabir ziyaret saatleri

Atatürk'ün 74. ölüm yıl dönümü anma törenleri kapsamında, emniyet tedbirlerinin kontrolü ve tören hazırlıklarının tamamlana bilmesi için Anıtkabir, 9 Kasım 2012 tarihinde saat 14.00'dan, 10 Kasım 2012 tarihinde 10.00'a kadar ziyarete kapatılacak.

İlgili haberler için tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.