banner

Otistik çocuklara robot öğretmen
İngiltere'de Birmingham Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, otistik çocukların eğitiminde robotlar, sınıf öğretmenlerinden daha başarılı oluyor.

robot ogretmenBir ilkokulda son 7 aydır, geliştirilmiş robotlar tarafından eğitim gören otistik çocukların, robotları çok yakın hissettikleri ve kolay iletişim kurdukları ortaya çıktı. Öğrencilerinin dörtte biri otistik olan Topcliffe Özel İlkokulu'nda görev alan Max ve Ben adındaki robotlar, çocukların tüm ilgisini bir anda üzerlerine çekti. Okul müdürü de çocukların, dans edebilen, oyun oynayan ve yabancı dil konuşabilen iki robotla çok iyi iletişim kurduğunu anlattı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.