banner

Okullara sütle birlikte kuru üzüm
Takvim Gazetesi yazarlarından Mehmet Çetingüleç bugünkü köşesinde, okullarda sütle birlikte kurum üzüm dağıtılmasıyla ilgili AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yuttaş’ın Tarım Bakanlığı’yla görüştüğünü ve Bakanlığın bu konuyu değerlendirdiğini yazdı.

İşte o yazıdan ilgili bölüm;

"Üzüm siyaseti" yapıyor Ak Parti Manisa Milletvekili Op. Dr. Muzaffer Yurttaş.

Seçim bölgesinin en meşhur ürününü tanıtmayı siyasi misyonunun bir parçası olarak görüyor .

Okullarda ikinci yarı yılda sütle birlikte küçük paketler halinde kuru üzüm dağıtılması için Tarım Bakanlığı ile görüşmüş.

Bakanlık konuyu müzakere ediyor. Uygun görülürse tıpkı İnglitere'de olduğu gibi, her gün öğrencilere 40'ar gramlık paketlerde kuru üzüm dağıtılacak. İngiltere bu uygulamayı yıllardır yapıyor.

Dağıttığı üzümü nereden alıyor biliyor musunuz?

Manisa'dan.

Sultaniye çekirdeksiz kuru üzümüne bayılıyorlar.

Nitekim, bu yılki ihaleyi de Manisalı bir firma kazanmış.

Yazının devamı için tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.