banner

Okullar boş kaldı
Suriye’nin Haseki iline bağlı Rasulayn ilçesinde yaşanan çatışmalar ve hava saldırıları nedeniyle eğitim-öğretime ara verilen Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde ders başı yapılırken, okullarda öğrenci sayısının az olması dikkat çekti.

Okullar boş kaldıŞanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde hayat normale dönmeye başladı. Geçtiğimiz hafta Suriye’nin Rasulayn ilçesinde yaşanan çatışmalar nedeniyle tatil edilen okullar, bugün eğitim-öğretime başladı.

Ancak sınıra sıfır noktada bulunan okullarda öğrenci sayısının azlığı dikkat çekti. Öğrenciler, evlerine çok sayıda şarapnel ve mermi isabet ettiğini ve büyük korku yaşadıklarını ancak okulun açılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.