banner

Türk Eğitim-Sen’den, Gül’e ve Erdoğan’a mektup
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile siyasi parti genel başkanlarına mektup gönderdi.

Koncuk, yaptığı yazılı açıklamada, gönderdiği mektupta, öğretmenlerin itibarlarının giderek azaldığını savundu.

Sorumlu makamlardaki kişilerin öğretmenlerin beklenti ve problemlerine yönelik ilgisiz tavırların öğretmenleri yaraladığını ileri süren Koncuk, milletvekillerine de gönderdiği mektupta şunları kaydetti:

''Öğretmenin kaybedilmesi, geleceğin kaybedilmesi yani Türkiye'nin kaybedilmesi demektir. Bundan dolayı toplumun tüm kesimlerinin ve en başta da ülkeyi yönetme sorumluluğundaki iradenin, öğretmenlerin itibarını korumak ve yükseltmek öncelikli sorumluluğu olmalıdır. Bu sorumluluk öğretmenler için değil, Türkiye'nin geleceği için ifa edilmesi gereken bir ödev görülmektedir.

Makamı, unvanı ve görevi ne olursa olsun sorumluluk mevkinde bulunan herkesin öğretmenimize hak ettiği değeri verecek ve mesleğin itibarını yükseltecek tutum, davranış ve uygulamaları sergilemesini sağlamanız milletimizin geleceği adına ortaya yapacağınız büyük bir hizmet olacaktır.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.