banner

24 Kasım’da okullarda tören yapılmayacak
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü için cumartesi günü okullarda tören yapılmayacağını il müdürlüklerine bir yazı göndererek bildirdi

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün cumartesi gününe denk gelmesi okullarda cumartesi günü tören yapılacak mı sorusunu akla getirmişti. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı taşraya gönderdiği talimat ile bu kafa karışıklığını giderdi. Hafta sonu okullarda tören yapılmayacak. Ancak il ve ilçe programları uygulanacak. Hafta içerisinde öğretmenler günü ile ilgili etkinlikler okullarda yapılacak.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün cumartesi gününe denk gelmesi nedeniyle tören yapılmaması kararı, Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği’ndeki "tatil günleri veya resmi tatillerin arife gününe rastlaması halinde bu genişletilebilir" hükmüne dayandırıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.