banner

AB'den Türk öğrencilere hibe
Avrupa Birliği, Leonardo da Vinci Hareketlilik Faaliyetleri kapsamında öğrencilere çeşitli fırsatlar sunmaya devam ediyor.Turizm ve otelcilik alanında eğitim gören 56 Türk öğrenci,''AB Leonardo Da Vinci Hareketlilik Faaliyetleri'' kapsamında 240 bin avro eğitim desteğine hak kazandı.

Çankaya İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğretmenleri tarafından ''Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Hareketlilik Faaliyetleri'' kapsamında hazırlanan eğitim ve staj projesi, 240 bin avro hibe desteği kazandı.

Proje Koordinatörü Dilek Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''AB tarafından sağlanan hibe miktarının, Türkiye'den bir eğitim projesine bugüne kadar verilen en yüksek miktarlardan biri'' dedi.

Yılmaz, proje kapsamında, Ankara'da turizm ve otelcilik alanlarında eğitim gören 3 farklı okuldan 56 öğrencinin 9 hafta süreyle İngiltere'ye gönderileceğini anlattı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.