banner

AB’den eğitime 523 milyon hibe
Türkiye'de son 9 yılda 21 bin AB eğitim projesine 523 milyon avro destek verildi; 2004'ten bu yana yaklaşık 300 bin Türk vatandaşı bu hibelerden yararlandı.

Türk Ulusal Ajansı'nın son 9 yılda 83 bin 314 hibe başvurusu aldığı belirtilirken, bunlardan 21 bin 93'üne toplamda 523 milyon avro hibe tahsis ettiği ve yaklaşık 300 bin Türk vatandaşının bu destekten yararlandığı bildirildi.

Yaklaşık 300 bin kişinin neredeyse hepsinin Avrupa ülkelerinde değişen sürelerle eğitim ve proje faaliyeti yapmasını sağlayan program kapsamında ayrıca 2004 yılından bu yana diğer Avrupa ülkelerinden yaklaşık 130 bin kişi Türkiye'deki eğitim ve gençlik kuruluşlarında faaliyetlere katıldı.

Türk Ulusal Ajansı Başkanı Musa Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, programların eğitim ve gençlik sektörüne katkı sunduğunu belirterek, ''Programlarımızın ülkemizin insan kaynağının gelişmesine katkısı büyük'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.