banner

Ders esnasında sınıfın tavanı çöktü!
Geçen perşembe günü son derste meydana gelen olayda, eğitim yılı başlamadan tadilatı yapılan Karşıyaka Mahallesi'ndeki Vakıfbank İlkokulu'nun 1-E sınıfının tavanı, büyük bir gürültüyle çöktü.

sınıf tavani O sırada sınıfta bulunan 32 öğrencinin bazıları yaralanırken öğretmen, hepsini sakinleştirerek okula gelen ailelerine teslim etti.

Olay esnasında okulda bulunan sınıf annesi Ümit Erkarslan, çocukların sağlık durumunun tespiti için hastaneye yönlendirilmemesi veya acil sağlık ekiplerinin çağrılmamasına tepki gösterdi.

Erkarslan, "Son dersin olduğu saat 17.20 sıralarında, bir konu için sınıfta bulunuyordum. Öğretmenle konuştuğumuz dakikalarda büyük bir gürültüyle tavan düştü. Birçok öğrenci, çeşitli yerlerinden yaralandı. Benim de kızım o sınıftaydı. Görevli öğretmen, öğrencileri sakinleştirmeye çalıştı.

Sonra müdür yardımcısı bir öğretmen de olayın büyütülmemesi gerektiğini söyledi. Acil sağlık ekiplerini de çağırmadılar. Ben bir süre sonra çocuğumu, her ihtimale karşı doktora götürdüm. Adli tıptan rapor aldık. Ardından polise başvurup şikâyetçi olacağım. Öğrencilerimizin sağlığı hiçe sayıldı. İlgililerden gerekenin yapılmasını bekliyoruz." dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.