banner

Okullarda öğrenciler yazarları ağırlıyor
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Yazarlar Okullarda’ projesinin 2012-2013 eğitim-öğretim yılı kura çekilişi ünlü Romancı Ahmet Ümit’in konuşmasıyla yapıldı.

yazar_okulBu yıl ki ‘Yazarlar Okullarda’ projesi’nin 2012-2013 eğitim öğretim yılı kura çekimine, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, tüm ilçe Milli Eğitim Müdürleri ve aralarında Ahmet Turgut, Görkem Yeltan, Hakan Günday, Hakan Bıçakçı, Murat Menteş, M. Nuri Yardım, Mario Levi, Nazlı Eray, Nevzat Bayhan, Nuriye Akman, Pınar Kür, Tarık Tufan, Tuna Kiremitçi, Yiğit Bener, Yalçın Tosun’un da bulunduğu kırka yakın yazar katıldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçen yıl ilk defa yürütülen ‘Yazarlar Okullarda’ projesiyle İstanbul genelinde 79 yazar 98 bin 750 öğrenci ile buluşturuldu.  Projeyle öğrencilerin, okudukları kitapların yazarlarıyla buluşup onlara kitapları hakkında görüş ve eleştirilerini doğrudan iletme imkânı sağlanıyor. Ayrıca öğrencilere eleştirel bir bakış açısı kazandırarak onları okuyan ve düşünen bireyler olarak hayata hazırlamayı hedefleyen proje ile Türkiye’de ilk defa bir il bünyesindeki bütün okullar ve birçok yazarla birlikte geniş çaplı bir okuma seferberliği de gerçekleştiriliyor.

‘Yazarlar Okullarda’ Projesi kura çekimi töreninde, geçen yılın proje yazarlarından Ahmet Ümit, ‘Yazarlar Okullarda Projesi’nin, her kesimden yazarı öğrencilerle buluşturan anlamlı bir faaliyet olduğunu ve projeyle öğrencilerin ve yazarların bir araya gelip edebiyattan, sanattan, kitaptan konuşmasının çok güzel bir şey olduğunu ifade etti. Ümit, “Yazarların ve öğrencilerin özgürce duygu ve düşüncelerini birbirleriyle paylaşması oldukça anlamlıdır. Projenin devam etmesini diliyorum.” dedi.

Yazarların ve okulların listesi için tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.