banner

Erkek öğretmenlerden başörtülü protesto
Mardin’in Midyat ilçesinde Eğitim-Bir-Sen’e bağlı öğretmenler kamuda her alanda başörtülü çalışma hakkı istediklerini belirtip yeni kılık kıyafet yönetmeliğini protesto etti. Basın açıklamasına katılan bazı erkekler başlarına başörtüsü taktı.

basortulu_ogretmenlerEğitim-Bir-Sen üyeleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın gelecek sene uygulamaya koyacağı fakat şimdiden okullarda uygulanan serbest kıyafet yönetmeliğini protesto etti. Sendikaya bağlı öğretmenler kamuda her alanda kıyafetin serbest olması ve başörtüsünün de serbest olmasını istedi.(kaynak habertürk)

 Haberi izlemek için tıklayın

 

 

 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.