banner

Okul sütü için teklif veren firmalar
Okul Sütü ihalesinde, birinci kısım için Dimes ve Pınar Süt ortak girişimi birim fiyat 51 kuruştan 31 milyon 592 bin 926 lira lira teklif verdi.

Okul sütü ihalesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda gerçekleştirildi.

Komisyon Başkanı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kayhan, ihale için 6 teklif zarfı verildiğini belirtti. Zarfların komisyonca usul yönünden inceleneceğini ifade eden Kayhan, daha sonra firma temsilcileri ve basın mensuplarının önünde açılacağını bildirdi.

İncelemenin ardından teklif zarflarını açan Kayhan, Türkiye'nin 4 kısma ayrıldığı ihalede, birinci kısım için Dimes ve Pınar Süt ortak girişiminin birim fiyat 51 kuruştan 31 milyon 592 bin 926 lira 32 kuruş ile, ikinci kısım için Güney Süt'ün birim fiyat 49 kuruştan 48 milyon 149 bin 795 lira 42 kuruş ile, üçüncü kısım için Ak Gıda'nın birim fiyat 53 kuruştan 54 milyon 570 bin 580 lira 80 kuruş ile, dördüncü kısım için Yörükoğlu Süt'ün birim fiyat 49 kuruştan 17 milyon 365 bin 498 lira 8 kuruşla en avantajlı teklifleri verdiğini açıkladı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.