banner

ODTÜ’lü öğrenciler serbest
ODTÜ'deki olayların ardından gözaltına alınarak tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen 8 zanlı nöbetçi hakimlikçe serbest bırakıldı.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Sadık Bayındır'ın tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiği Can K, Güven Kazım A, Cem D, Batuhan U, Mert A, Mustafa B, Hasan K. ve İlhan A'nın nöbetçi hakimlikteki sorguları tamamlandı.

Nöbetçi Hakim Abdullah Bahçeci, sorguladığı zanlıların 8'ini de serbest bıraktı. Ancak Bahçeci, zanlılara yurt dışına çıkış yasağı koydu.

Gözaltına alınan 10 zanlıdan Sercan Ç. ve Bedirhan Ş, Savcı Bayındır tarafından daha önce serbest bırakılmıştı.

Zanlıların nöbetçi hakimlik sorgusuna kendi avukatlarının yanı sıra Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu ve Başkan Yardımcısı Sema Aksoy ile 3 baro yöneticisi de katıldı.

Zanlıların serbest bırakılması, gün boyu adliye binanı önünde bekleyen yakınlarınca sevinçle karşılandı.

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ve Ankara Milletvekili Levent Gök, adliye önüne gelerek, süreci bir süre buradan takip etti.

Güler, adliye önünde bekleyenlere, ''Buraya siyasetçi, milletvekili sıfatıyla değil, gözaltındaki öğrencilerin hocaları sıfatıyla geldim'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.