banner

Her ODTÜ’lü bir Yörük Ali Efe’dir
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ODTÜ’de çıkan olaylarla ilgi Başbakan Erdoğan’ın ODTÜ’lü öğrencilere yönelik eleştirilerini değerlendirdiği konuşmasında, ''Her ODTÜ öğrencisi bir Yörük Ali Efe'dir. Geleceğimiz olan üniversite öğrencilerine sahip çıkacağız. ODTÜ, dünyanın sayılı üniversitelerinden birisidir, bilim insanları orada yetişir.” açıklamasını yaptı

yorukali''ODTÜ dünyanın sayılı üniversitelerinden birisidir. Uzaya oradan aygıt göndereceksiniz, oraya sırtınızı döneceksiniz, olmaz'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Buca ilçesinde belediye tarafından yaptırılan ''Yörük Ali Efe Rekreasyon Alanı'' açılış töreninde, Türkiye Yörük Ali Efe ile bağımsızlık savaşını başlatmışsa onların arkasından gitmenin herkesin boynunun borcu olduğunu söyledi.

Her yurtseverin biraz Yörük Ali olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ''Her ODTÜ öğrencisi bir Yörük Ali Efe'dir. Geleceğimiz olan üniversite öğrencilerine sahip çıkacağız. ODTÜ, dünyanın sayılı üniversitelerinden birisidir, bilim insanları orada yetişir. Uzaya oradan aygıt göndereceksiniz, oraya sırtınızı döneceksiniz, olmaz. Çağdaşlık üniversite özgürlüğüyle olur, üniversite gençliğinin korunmasıyla olur'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.