banner

‘Biri uzaya uydu atar, diğeri de slogan atar’
ODTÜ'de Göktürk-2 uydusunun fırlatılması törenleri sırasında hem sevindirici hem de üzücü olayların yaşandığını ifade eden Şahin, ''Biri uzaya uydu atar, diğeri de slogan atar” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, genel merkez teşkilatınca Pelemir Otel'de düzenlenen teşkilat içi eğitim programında yaptığı konuşmada ODTÜ'de Göktürk-2 uydusunun fırlatılması törenleri sırasında hem sevindirici hem de üzücü olayların yaşandığını ifade etti. Şahin, hedeflerinin ''uyduları kendi merkezlerimizden uzaya gönderebilmek'' olduğunu, buna yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi.

''İnşallah 8-10 yıl içerisinde kendi uydumuzu kendi topraklarımızdan uzaya göndereceğiz'' diyen Şahin, gelecek süreçte 17 yeni uyduyu gökyüzüne gönderme planlarının olduğıunu bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Şahin, Göktürk-2 uydusunun fırlatılması törenleri sırasında ODTÜ'de yapılan protesto eyleminin öğrencilere yakışmadığını dile getirerek, siyasi partilerin bu durumu istismar etmesinden büyük üzüntü duyduklarını kaydetti.

''Özellikle ana muhalefet partisinin bu öğrenci olaylarına destek vermesi, bunların arkalarını sıvazlaması üzücü'' ifadesini kullanan Şahin, ''Bunlar bir öğrenci hareketi değildir. Bu yapılanlar Türkiye'de vesayet rejiminden demokrasiye geçişle ilgili tarihi adımlar attığımız şu dönemde hala vesayet özlemi içerisinde olanların son direnişlerinin provasıdır ama asla hedeflerine ulaşamayacaklar'' diye konuştu.

''Biri uzaya uydu atar, diğeri de slogan atar''

Şahin, ''Vesayet özlemcilerinin'' darbeye zemin hazırlamak için hep gençleri kullandığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

''12 Mart'ta, 12 Eylül 1980'de gençlerimizi 'sağcı' ve 'solcu' diye gruba ayırdılar. Aynı silahla sabah sağcı genci, akşam da solcu genci vurdular. Şimdi de ellerinde sadece iki silahları kaldı. Birincisi terör örgütü, diğeri de 'Üniversitede acaba gençleri örgütleyip bir hareket başlatabilir, bir kaosa yol açabilir miyiz'dir. Onlara buradan sesleniyorum, 'Köprünün altından çok sular geçti, beyhude çırpınmayın.''

Bazı toplantılarda gençlerin, ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'' diye bağırdıklarını belirten Şahin, bunun kendisine İstanbul İmam Hatip Okulu'nda öğretilen ''Atatürk'ten Son Mektup'' şiirini hatırlattığını anlatarak, ''Siz beni hala anlayamadınız/Ve anlamayacaksınız çağlarca da/Hep tutturmuş 'Yıl 1919, Mayıs'ın 19'u' diyorsunuz/Ve eskimiş sözlerle beni övüyor, övüyorsunuz/Mustafa Kemal'i anlamak bu değil/Mustafa Kemal ülküsü, sadece söz değil/Kuru söz değil, iş istiyorum sizden anladınız mı-/Uzaya Türk adını Atatürk kapsülüyle yazdınız mı-'' dizesini okudu.

Şahin, ''İşte biz uzaya Atatürk ismini yazdık. Onlar sadece sıradan askerler. AK Parti ile CHP arasındaki fark biri uzaya uydu atar, diğeri de slogan atar'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.