banner

4 bin anne, 4 bin çocuk, 9 ay kitap okuyacak
''Anne Benim İçin Benimle Oku'' projesiyle, toplumda kitap okuma farkındalığı oluşturma ve okuyan ebeveynlerin çocuklarına rol model olmaları amaçlanıyor

İstanbul Kalkınma Ajansı ve Bağcılar Belediyesi, ''Anne Benim İçin Benimle Oku'' projesini hayata geçiriyor. Projeyle, toplumda kitap okuma farkındalığı oluşturma ve okuyan ebeveynlerin çocuklarına rol model olmaları amaçlanıyor.

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Bağcılar'da faaliyet gösteren 80 eğitim kurumunda belirlenecek rehber öğretmenlere ''Okuma zekası ve kişisel gelişim'' üzerine seminerler verilecek. Öğretmenlerin seminer dönemini tamamlamalarının ardından her kurumdan 50 anne ve 50 öğrenci belirlenecek. Proje kapsamında seçilen her öğrenci ve anne, 9 ay boyunca, her ay ilk, orta veya lise dönemine hitap eden bir kitap okuyacak.

Projeyle 4 bin anne ve 4 bin çocuğun, 9 ayda toplam 72 bin kitap okuması amaçlanıyor.

İstanbul Kalkınma Ajansı, 554 bin 115 Tl'lik projenin büyük bir bölümünü finanse ederken, geri kalan kısım Bağcılar Belediyesi tarafından karşılanacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.