banner

Kar tatili uzatıldı İşte okulların tatil edildiği iller
Kar tatili uzatıldı. Etkili olan kar yağışı dolayısıyla bazı il ve ilçelerde eğitime bugün ve yarın 1 gün ara verildi.

Etkili kar yağışı nedeniyle Iğdır'da kent genelinde, Rize'nin Kalkandere ve İyidere ilçelerinde, Konya'nın Altınekin, Bozkır, Cihanbeyli, Derbent, Doğanhisar, Güneysınır, Halkapınar ve Kulu ilçelerinde, Kocaeli Üniversitesi'nde (KOÜ) bugün eğitime ara verildiğini bildirdi.

Bolu'nun 7 ilçesinde eğitime yarın ara verildi

Bolu'da eğitime verilen araya yarın da devam edilirken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamileler ile sağlık kurulu raporuyla belgelendirilmiş kronik hastalığı olan personelin yarın ve 11 Ocak'ta idari izinli sayılacağı belirtildi.

Düzce

Düzce'de olumsuz hava koşulları nedeniyle anaokulu, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ve Cuma günü de ara verildi.

Van

Van'da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Van merkez ve ilçelerinde yarın okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Elazığ

Elazığ'da kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 7 ilçede eğitime verilen aranın 1 gün uzatıldığı bildirildi.

Elazığ Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Arıcak, Ağın ve Keban hariç merkez ve diğer ilçelerde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 10 Ocak Perşembe günü tatil edildiği belirtildi.

Kararın, İl Hıfzısıhha Kurulu'nca alındığı ifade edilen açıklamada, aynı gün il merkezi ve 7 ilçede hamile ve engelli memurların bir gün idari izinli sayılacakları duyuruldu.

Elazığ'da bugün il genelinde tüm okullarda eğitime bir gün ara verilmiş, hamile ve engelli memurlar bir gün süreyle idari izinli sayılmıştı.

Hakkari

Hakkari'de kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada,olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

Ordu

Ordu'nun Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Ulubey, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinde yarın ve Cuma günü eğitime ara verildi.

Bitlis

Bitlis'te yatılı ilköğretim bölge okulları dışında, Bitlis merkez ile  Tatvan, Hizan ve Güroymak ilçelerinde 2 gün, Ahlat, Mutki ve Adilcevaz ilçelerinde ise eğitime 1 gün ara verildi.

Karabük

Karabük’te, sabah saatlerinde başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı sonrası Karabük ve ilçelerinde 249 köy yolunun tamamına yakını kapandı. Valilik okullarn yarın da tatil olduğunu duyurdu...

Siirt ve Bingöl

Kar yağışının etkili olduğu Mardin, Siirt ve Bingöl'de de yarın için eğitime ara verildi. Mardin ve Siirt'te kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacak.

Trabzon

Trabzon'un bazı ilçe, belde ve köyleri, Gümüşhane'nin Kürtün ve Rize'nin İkizdere ilçesi ile merkeze bağlı 14 köyde yarın eğitime ara verilecek.

Alınan bilgilere göre sürekli güncellenecektir…

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.