banner

Tarihi bina için bağış kampanyası
Galatasaray Üniversitesi'nde çıkan yangın sonrası harekete geçen Galatasaray camiası, bağış kampanyası başlattı.

Galatasaray Üniversitesi kampüsündeki tarihi binada, itfaiye ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

Binaya şu anda öğrenciler alınmazken, üniversite öğretim üyeleri ve yöneticilerinin yangının ardından yapılacaklarla ilgili çalışmalar yaptığı öğrenildi.

Binada, itfaiye ekipleri ile olay yeri inceleme ekipleri yangının çıkış sebebi ile ilgili araştırmalarına devam ediyor.  Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, binaya gelerek, incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.  Kıraç, gazetecilerin sorusu üzerine ''Yeni Galatasaray, küllerin üzerine en kısa zamanda yapılacak'' dedi.

Bağış kampanyası

Galatasaray camiası adına yapılan yazılı açıklamada da "Galatasaray Camiası, eğitim kurumları, eski öğrencileri, kulübü, dernekleri, vakıfları ve taraftarlarıyla en kısa sürede hasar gören binalarını kendi mali imkanlarıyla yeniden yapmak üzere harekete geçmiştir. Yanan binanın küllerinden daha güçlü bir Galatasaray çıkacaktır'' denildi.

Açıklamada, isteyenlerin Galatasaray Eğitim Vakfı'nın ''IBAN no: TR 67 0006 7010 0000 0088 3090 50'' hesabına bağış yapabileceği bildirildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.