banner

Hepsinin kaderi aynı oldu
Dün akşam saatlerinde Galatasaray Üniversitesi’nde başlayan yangın, İstanbul’da daha önce aynı şekilde yanan tarihi binaları akla getirdi. Haydarpaşa Tren Garı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası ve Galatasaray Üniversitesi…

Galatasaray Üniversitesi Beşiktaş kampüsündeki 142 yıllık tarihi ahşap binada yangın çıktı. Binanın yanan çatı kısmı çöktü. Yangına karadan ve denizden söndürme araçlarıyla müdahale edildi. Dün saat 19.00 sularında başlayan yangın gece yarısına doğru kontrol altına alındı.
Galatasaray Üniversitesi

Cağaloğlu’ndaki İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Çağaoğlu’ndaki İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü binasında 25 Aralık 2012 günü alevler, tarihi binayı sardı. Bir buçuk saatte kontrol altına alınan yangında bina kullanılamaz hale geldi.

Haydarpaşa Garı

28 Kasım 2010'da tarihi Haydarpaşa Garı’ından kara dumanlar yükselmeye başladı. Yangın söndürme çalışmalarında hazır beklemesine karşın 2 yangın söndürme uçağı kullanılmadı.

Tarihi binanın çatısı tamamen yanarken, üst katta da büyük hasar meydana geldi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.