banner

Sınırda karne heyecanı
Suriye'nin Haseke kentine bağlı Ra'sulayn ilçesindeki çatışmalar nedeniyle eğitimin zaman zaman aksadığı Ceylanpınar'da 24 bin 500 öğrenciye karneleri dağıtıldı.

Suriye sınırında yer alan ilçeye birkaç yüz metre mesafede bulunan Ra'sulayn'ın kontrolünü ele geçirmek amacıyla birkaç aydan bu yana süregelen çatışmalarda seken kurşunlar kimi zaman ilçe merkezine kadar ulaştı.

2012-2013 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde bazı günler eğitime ara verilen ilçede, öğrencilerin eksik kaldığı konular hafta sonları yapılan ''telafi eğitim'' ile tamamlandı. Bölgede son günlerde artan çatışmalar nedeniyle geçen haftada 1 gün eğitime ara verilen Ceylanpınar'da bugün öğrencilerkarne heyecanı yaşadı.

Karnelerini Kaymakam verdi

Ceylanpınar Kaymakamı İbrahim Çenet, Ceylan İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Burada öğrenim gören öğrencilerin yanı sıra öğretmenlerle görüşen Çenet, öğrencilere de karnelerini dağıttı.

Kaymakam Çenet, törenin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Eğitim ve öğretimi pek ara vermeden, aksatmadan tamamladık'' dedi.

İlçe genelinde 24 bin 500 öğrenci bulunduğunu anlatan Çenet, öğrencilerin her şeye rağmen çok heyecanlı olduğunu ve karnelerini almak için sabırsızlıkla beklediğini ifade etti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.