banner

Bakan’dan memurları rahatlatan açıklama
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca, ''memurların iş güvencesinin kalkacağı ve azaltılacağı'' iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında, kamu görevlilerine yönelik yapılması planlanan düzenlemelerle ilgili ''iş güvencesinin ortadan kalkacağı ya da azalacağı'' haberlerinin yer aldığı anımsatıldı.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun yeniden ele alınarak günün Türkiyesine yakışır şekilde eşitlikçi, verimli ve hizmetlerin daha kaliteli yerine getirilmesine yönelik mutfak çalışmaları bulunduğu belirtilen açıklamada, geniş kapsamlı yürütülen bu çalışmaların bir ayağının da sözleşmeli görev yapan kamu görevlilerinin kadro sorunu olduğu ifade edildi.

Açıklamada, ''Hal böyleyken ve henüz daha ilgili taraflarla görüşülmeden kamu görevlilerinin iş güvencesini ortadan kaldıran ya da azaltan şekilde bir düzenleme yapılıyor yolundaki haberler gerçeği yansıtmamaktadır'' ifadesine yer verildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.