banner

CHP’li vekil Ak Parti’ye geçti
CHP Tunceli eski Milletvekili Sinan Yerlikaya AK Parti'ye katıldı.

Eski CHP Tunceli Milletvekili Sinan Yerlikaya ve 4 belediye başkanı AK Parti'ye katıldı.

AK Parti Grup Toplantısı'nda, partiye katılımlar gerçekleştirildi. AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ettikten sonra, partiye katılımlar olacağını kaydetti. Bahçekapılı, Eski CHP Tunceli Milletvekili Sinan Yerlikaya ile Tunceli ve ilçelerinden yaklaşık 20 kişiyi kürsüye davet etti. Erdoğan, Yerlikaya ve 20 kişiye parti rozetini taktı.

Yerlikaya, yaptığı konuşmada, Tunceli ve ilçelerinden gelen arkadaşlarıyla AK Parti'ye katıldıklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Ülkemizin sorunlarına çözüm araması nedeniyle Sayın Başbakanımızın yanındayız. Huzur ve barış içinde refah içinde, çağdaş bir medeniyet yaratması nedeniyle yanındayız. Irkçılıkla mücadele etmesi, inanç ve etnik yapısından dolayı insanları birbirinden üstün görmemesi nedeniyle yanındayız. Etnik yapılara yönelik inkar politikası içinde olmadığı için yanındayız. Daha önceleri görmezlikten gelinen, 30 yıldan beri güneydoğuda devam eden kirli ve anlamsız çatışmayı, ülkemizin bütünlüğü içinde, inkara dönük yaklaşımlar göstermeden çözüm arayışı içine girmesi nedeniyle yanındayız. Alevi kardeşlerimizin sorunlarını köklü bir güvenceye kavuşturması nedeniyle yanındayız. Ailemin de içinde bulunduğu, 1938'de cereyan eden Dersim katliamından dolayı, Dersimlilerden özür dilediği için ve onların yüreğine su serptiği için yanındayız. Artık buradayız ve yanındayız, Allah yardımcımız, Peygamberimiz Muhammed Mustafa kılavuzumuz, Ali yardımcısı olsun diyorum.''

Erdoğan, grup konuşmasını gerçekleştirdikten sonra partisine başka katılımların da olacağını belirtti. Grup Başkanvekili Bahçekapılı'nın davet ettiği Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Kastamonu Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Mardin Ömerli Belediye Başkanı Yılmaz Altındağ ile Antalya Kahyalar Belediye Başkanı Tevfik Karav'a parti rozetini taktı.


YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.