banner

Okullarda meslek testi uygulaması başladı
İzmit Belediyesi ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen ve İzmit sınırları içerisindeki tüm lise son sınıf öğrencilerine uygulanacak olan Benago Testi, okullarda uygulanmaya başladı.

Benago Testi'nin İzmit'te eğitim gören 4 bin 852 son sınıf öğrencisine uygulanacağını ifade eden Başkan Doğan, Gültepe Mahallesi'nde hizmet veren İnkılap Ticaret Meslek Lisesi 12-B sınıfında yapılan uygulamaya katıldı. Okul Müdürü İbrahim Yıldırım, Tarih Öğretmeni Serpil Suçeken ve Rehber Öğretmen Tansel Bilgin'in hazır bulunduğu uygulamada 68 öğrenciye meslek testi uygulandı. Testin uygulamasına bizzat katılarak meslek seçiminin insan hayatındaki en önemli seçimlerden biri olduğunu öğrencilere hatırlattı. Başkan Doğan öğrencilerden meslek seçimi yapmadan önce kendilerini çok iyi analiz etmelerini ve meslekleri araştırmalarını istedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.