banner

Başörtüsü yasağı yok
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, ''Başörtüsü yasağını öngören bir Anayasal düzenleme yok. Yasal düzenleme de yok. İdari uygulamalar var. Bunlar doğru değil'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ''Başörtüsü yasağını öngören bir Anayasal düzenleme yok. Yasal düzenleme de yok. İdari bir takım tasarruflarla ortaya konmuş uygulamalar var. Bunlar kabul edilebilir, doğru şeyler değil.

Eşitlik ilkesine, hukuk devletinin gereklerine, demokrasiye insan haklarına uygun uygulamalar değil. Bu uygulamaların zaman içeresinde ortadan kalkacağına bu alanda da Türkiye'nin normalleşme sürecini yaşayacağına inanıyorum'' diye konuştu.

Çözüm süreci

Bozdağ, ''Çözüm süreci içerisinde, zaman zaman sürecin içerisindeki halk desteğini ortadan kaldırmaya dönük, bu sürecin yürümesini engellemeye dönük, sürecin doğurduğu pozitif iklimi ortadan kaldırmaya dönük olaylar olabilir. Milletimizin çözüme olan inancı ve çözümün gerçekleştirilmesi konusunda bütün siyaset kurumuna olan talimatı da ortadadır. Biz milletimizden aldığımız talimat çerçevesinde yolumuza devam edeceğiz'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.