banner

Annesinin adı verilen okulun açılışını yaptı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan annesinin adı verilen ''Hayriye Gülbaran Okul Öncesi Eğitim Birimi''nin açılışını yaptı.

Toplumsal Gelişim Merkezi'nce (TOGEM) Yeni Mahalle'de bulunan 18 Mart İlkokulu'nun bahçesinde Siirtli iş adamı Özen Kuzu'nun desteğiyle yapılan ''Hayriye Gülbaran Okul Öncesi Eğitim Birimi''nin açılışı Emine Erdoğan'ın katılımıyla yapıldı.

Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, TOGEM'e katkı yapan hayırsever vatandaşlara teşekkür ederek, son derece güzel ve samimi niyetlerle yola çıkan TOGEM'in, bugün sınırları aşarak gücü yettiğince her haneye, yoksula, çocuğa ulaşmaya çalıştığını söyledi.

Kuruluşunda ve sonraki her aşamasında bizzat içinde bulunduğu, yakından takip ettiği TOGEM'in, bu seviyelere gelmiş olmasından çok büyük bir mutluluk duyduğunu aktaran Erdoğan, eğitim alanında yapılan her yatırımı, ülke ve gelecek için çok büyük bir kazanç ve yatırım olarak gördüğünü kaydetti.

Erdoğan, ''Bugün TOGEM'in elinden tuttuğu ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin gözlerindeki sevince, umuda şahit oluyoruz. TOGEM ülkemizin çeşitli bölgelerinde yaşayan nice çocuğumuzun hayallerine kavuşmasına vesile olmuştur. Bir çocuğun elinden tutmak, bir çocuğun hayallerini gerçeğe dönüştürmek gerçekten çok büyük bir bahtiyarlıktır'' şeklinde konuştu.

Eğitim birimini gezen ve öğrencilere çeşitli hediyeler veren Emine Erdoğan, annesinin fotoğrafını görünce duygulu anlar yaşadı. Annesinin fotoğrafını öpen Erdoğan, annesinin fotoğraftaki eşarbının kendi kullandığı eşarp olması nedeniyle duygulandığını ifade etti.

Açılışta, Vali Ahmet Aydın'ın eşi Arzu Aydın, Erdoğan ve TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran'a plaket verdi. Ayrıca Emine Erdoğan'a soy kütüğünü gösteren bir tablo ile üzerine İbrahim Hakkı Hazretleri'nin ışık hadisesinin işlendiği Siirt battaniyesi hediye edildi.

Bu arada, birçok vatandaş da Erdoğan'a sorunlarını içeren mektup verdi. Okulun çıkışında da bazı vatandaşlar, ''Türkiye sizinle gurur duyuyor'' şeklinde slogan atarken, bazı kadınlar da zılgıt çekti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.