banner

OKUL MÜDÜRÜ ÖĞRENCİSİNİ HAMİLE BIRAKTI
Ispartada öğrencisini hamile bırakan okul müdürü tutuklandı. Evli ve 3 çocuk babası olan okul müdürünün kız öğrencinin rızasıyla birlikte olduğu, olayın ortaya çıkmasıyla cumhuriyet savcılığına bildirildiği açıklandı.
okul muduruISPARTA’nın Şarkikaraağaç İlçesi’ndeki Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü evli ve 3 çocuk babası H.A.A.’dan hamile kalan 10’uncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki E.Y., Isparta’da gizlice kürtaj yaptırarak bebeğini aldırdı. Olayın ortaya çıkması üzerine okul müdürü tutuklandı.
Isparta Valisi Memduh Oğuz, Şarkikaraağaç Anadolu Öğretmen Lisesi’nde öğrenim gören 10’uncu sınıf öğrencisi E.Y.’nin bir kaç gün üst üste okula gitmeyince, müdür yardımcılarından birinin neden okula gelmediğini sormak amacıyla aradığında, öğrencinin hamile kaldığı için kürtaj yaptırdığını öğrendiğini söyledi.
Bunun üzerine yapılan araştırmada kız öğrencinin okul müdürü tarafından hamile bırakıldığının anlaşıldığını anlatan Vali Oğuz, yapılan ilk incelemede okul müdürünün kız öğrencinin rızasıyla birlikte olduğunun anlaşıldığını, olayın öğrenilmesi üzerine konunun Cumhuriyet Savcılığı’na bildirildiğini açıkladı.
Evli ve 3 çocuk babası okul müdürünün hemen açığa alındığını ve gözaltına alınan müdür H.A.A’nın ifadesi alındıktan sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandığını belirten Vali Oğuz, "Konuyu araştırması için iki milli eğitim müfettişi Şarkikaraağaç’a gönderildi. Müfettişler konuyu ayrıntısıyla inceleyip, rapor hazırlayacak. Konunun üzerinde ciddiyetle duruyoruz" dedi.
’HAFIZA GELİŞİM UZMANI’ DİYE TANITTI
Isparta’nın Şarkikaraağaç İlçesi’ndeki Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü evli ve 3 çocuk babası H.A.A.’nın hamile bıraktığı iddia edilen 16 yaşındaki 10’uncu sınıf öğrencisi E.Y.’ye odasının anahtarını verdiği ve internetten gerçek kimliğini saklayıp kendisini öğrencisine ’Hafıza Gelişim Uzmanı’ olarak tanıtarak chat yaptığı ve ’okul müdürüne yakın durması’ yönünde telkinde bulunduğu iddia edildi.
OLAY NASIL ORTAYA ÇIKTI
Okulun yurdunda kalan E.Y. adlı kız öğrenci 1- 3 Mart tarihleri arasında yurtta yapılan yoklamalarda bulunmayınca okulun müdür yardımcıları tarafından okula döndüğünde görüşmeye alındı. Önce çelişkili ifadeler veren E.Y. daha sonra olayı müdür yardımcılarına anlattı. E.Y’nin rehber öğretmen ve okul müdür yardımcılarına, Okul Müdürü H.A.A.’nın bir gün kendisine gelerek, "Bir hafıza gelişim uzmanı ile tanıştım. Senin de onunla tanışmanı istiyorum. Sana faydası olur’ dediği ve MSN adresini verdiğini, ’Hocam internete nasıl gireceğim’ dediğinde, ’Ben müdür odasının anahtarını sana veririm içeri girer, kapıyı arkasından kapatır oradan yazışırsın’ dediğini belirtti. E.Y., müdür okuldan çıktıktan sonra, anahtarla açtığı müdür odasındaki bilgisayardan, kendisini ’Hafıza gelişim uzmanı’ olarak tanıtan kişiyle yazıştığını anlattı.
’MÜDÜRE YAKIN DAVRAN’
Müdürün odasında başlayan internet yazışmalarında hafıza gelişim uzmanı olarak tanıdığı şahsın kendisine sürekli ’Müdür Bey’e yakın davran, elini tut. Sana yakın davranırsa sakın karşı koyma, bunlar senin gelişimine fayda eder’ dediğini, bunun üzerine Okul Müdürü H.A.A. ile yakınlaşmaya başladıklarını iddia eden E.Y. bir gün makam odasında seviştiğini ancak cinsel ilişkiye girmediğini, müdürün sürtünme yoluyla kendisine tacizde bulunduğunu söyledi.
MÜDÜR KÜRTAJ YAPTIRDI
Regl döneminde adet görmediği için ilçe devlet hastanesine gittiğini ve 80 günlük hamile olduğunu öğrenindiğini belirten E.Y., bunun üzerine müdür H.A.A.’nın kendisini Isparta’daki bir özel hastaneye götürdüğünü, ancak özel hastanenin kürtaj yapmayı kabul etmemesi üzerine özel muayenehanesi olan T.Ç. adlı kadın doğum uzmanı bir hekimin muayenehanesine gittiklerini anlattı. Doktor T.Ç. tarafından kendisine kürtaj yapıldığını belirten E.Y., kürtajın ardından 3 gün okula gelmemesi üzerine olayın ortaya çıktığını kaydetti.
MÜDÜR: BEN YAPMADIM, YARDIMCI OLDUM
İddialar üzerine gözaltına alınan Müdür H.A.A.’nın ilk ifadesinde "Ben bir şey yapmadım. Öğrencim durumu anlatınca bir baba gibi yardımcı olmak istedim. Bu bana müdür yardımcılarının hazırladığı bir komplodur" dediği öğrenildi. Savcılık tarafından tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen H.A.A. bu sabaha karşı saat 01.30 sıralarında tutuklanarak Yalvaç Cezaevi’ne gönderildi. İnternette öğrencinin chat yaptığı ve cinsel tacizin gerçekleştiği öne sürülen müdür odası savcılık tarafından mühürlendi. Olay yeri inceleme ekiplerinin bilgisayarda yapılan yazışmaların yanı sıra odada meni kalıntısı olup olmadığı yönünde araştırma yapacakları belirtildi.
DOKTOR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
İddialar üzerine Şarkikaraağaç Cumhuriyet Savcılığı tarafından lise öğrencisine kürtaj yaptığı iddia edilen Kadın Doğum Uzmanı Dr. T.Ç hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Olayın ortaya çıkması üzerine lise öğrencisi E.Y’nin Antalya’da oturan anne ve babası da Şarkikaraağaç’a geldi.
(Milliyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.