banner

Hayko Cepkin: Saçlarımın şekli sıkıntıdan
Işık Üniversitesi Müzik Kulübü’nde Hayko Cepkin söyleşisi

Cepkin: “Eurovision bir şarkı yarışması değildir!”

Hayko Cepkin, gerçekleştiremediği hayalini ışıklı öğrencilerle paylaştı

Işık Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşan Hayko Cepkin, Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’nin Türkçe dışında başka bir dildeki şarkıyla temsil edilmesine karşı olduğunu söyledi.

Karaoke gecelerinden gitar turnuvalarına kadar müzikle ilgili çeşitli aktiviteler düzenleyen Işık Üniversitesi Müzik Kulübü’nün konuğu olan, müziği ve imajıyla her zaman dikkat çeken Hayko Cepkin samimi ve sıcak bir ortamda, öğrenciler ve akademisyenlerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Işık Üniversitesi Şile Kampüsü’nde 7 Mart’ta gerçekleşen söyleşide öğrencilerin soruları üzerine Cepkin,  Eurovision’dan imajına, dinleyici kitlesinden dövmelerine kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hayko Cepkin, Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye temsilcisine başarılar dilediğini belirterek, “Eurovision bir şarkı yarışması değildir, kültür yarışmasıdır. Ben, şarkılarımızın bu yarışmada İngilizce söylenmesine karşıyım. Eurovision’un en güzel tarafı çok eski bir yarışma olması ve kültürel bir etkileşim sağlaması. Bu yüzden her ülkenin kendi kültüründen bir şeyler sunması ve kendi dilinde şarkılar söylemesi benim için çok önemli” dedi.

“Şarkılarımla siyasetçilerin başaramadığını başarıyorum”

Şarkılarıyla insanların sadece düşünmesini hedeflediğini söyleyen Cepkin, hayran kitlesinin profilini şöyle tanımladı: “Çok karışık bir dinleyici kitlem var. Yaşlısı genci, farklı kökenlerden insanlar var. Aslında ben siyasetçilerin yapamadığı şeyi başardığıma inanıyorum. Yan yana gelemeyen insanlar konserlerimde bir araya geliyor ve eğleniyorlar. Müziğimin onların ortak noktası olması takdir edici. Üniversite festivallerine çağırıldığıma göre beni seviyorlar.”

Saçlarının şekli sıkıntıdan

18 yaşında dövmeci ustasıyla tanışmasının hayatında önemli bir yere sahip olduğunu ve dövmelerinin farklı anlamlar içerdiğini belirten Cepkin, saçlarına sıkıntıdan o şekli verdiğini söyledi.  “İmajınız insanlarda önyargı oluşturuyor mu?” sorusunu, “Evet” diye yanıtlayan Cepkin, “Ama beni tanımalarını isterim. O zaman yaptığım işle bağdaştırılan kötü şeylerin aslında olmadığını fark edecekler” dedi.

Cepkin’in gerçekleştiremediği hayali…

Eylül ya da ekim aylarında yeni albüm çıkarmayı planladığını ve Avrupa’ya açılma gibi bir hedefi olmadığını ifade eden Cepkin, “Hep tiyatrocu olmak istedim ama olmadı” diyerek gerçekleştiremediği bir hayalini öğrencilerle paylaştı.  


YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.