banner

Felsefe grubu öğretmenleri rehber öğretmen olarak atanmalı
Yeni sistemle beraber rehber öğretmeni ihtiyacı fazla olacağından 2012 yılı atamalarında Felsefe Grubu Bölümüne 3. öncelik hakkı tanınmalıdır.

ARTIK ANAOKULU-İLKOKUL-ORTAOKUL-LİSE OLARAK 4 OKUL BRANŞIMIZ OLUŞACAK ve VAR OLAN REHBER ÖĞRETMENLİĞİ AÇIĞI KATLANARAK ARTMIŞ OLACAK.

POTANSİYEL REHBER ÖĞRETMEN SAYISI VAR FAKAT TERCİH İŞLEMLERİNDE GENELDE DOĞU ve GÜNEYDOĞU İLLERİNDE AÇILAN KONTENJANLARA FAZLA İTİBAR GÖSTERMEYİP KONTENJANLARI BOŞ BIRAKMIŞLARDIR.

EN SON 2012 ŞUBAT ATAMASINDA BİNLERCE POTANSİYEL REHBER ÖĞRETMEN MEZUNU OLMASINA RAĞMEN VERİLEN KONTEJANI DOLDURAMAMIŞLARDIR.

BU YÜZDEN 2011 YILINDA FELSEFE ADAYLARINA TANINAN REHBER ÖĞRETMENLİKTE 3.ÖNCELİKLİ TERCİH HAKKININ 2012 YILINDA DA TANINMASINI İSTİYORUZ.ÇÜNKÜ DİĞER BRANŞLARDA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK VARKEN REHBERLİĞİN ÖZÜNE AYKIRI OLDUĞU İÇİN ÜCRETLİ REHBER ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRİLEMİYOR. BU YÜZDEN BİZ FELSEFECİLERE REHBER ÖĞRETMENLİĞİ KADROLARINDA ÖNCELİK HAKKI TANINMALI.

BU 3.ÖNCELİK HAKKI BİZ FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLERİNE VERİLMEDİĞİ SÜRECE DOĞU ve GÜNEYDOĞUDAKİ BİNLERCE OKULDA REHBER ÖĞRETMEN AÇIĞI DOLDURULAMAYACAKTIR.

KISACASI; Atama Dönemlerinde Doğu ve Güneydoğudaki kontenjanlara PDR Mezunları talep göstermemektedir ve bu yüzden birçok Doğu ve Güneydoğudaki okulumuzun Rehber Öğretmenliği Kontenjanları boş kalmaktadır.BİZ BU REHBER ÖĞRETMENLİĞİ GÖREVİNİ DERSANELERDE VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI KADROLARINDA YILLARDIR LAYIKIYLA YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ. REHBER ÖĞRETMENLİĞİ TERCİHLERİNDE FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLİĞİNE 3. ÖNCELİK HAKKININ 2012 YILINDA DA TANINMASINI İSTİYORUZ.

Sizlerinde yakından bildiği birkaç örnek vermek gerekirse : 2012 YILI ŞUBAT KADROLU İLK ATAMA REHBER ÖĞRETMENLİİĞİNE : VERİLEN KADRO :883 ATANAN SAYI :735 BOŞ KONTENJAN :148

2010 YILI ARALIK SÖZLEŞMELİ ATAMADA REHBER ÖĞRETMENLİĞİNE: VERİLEN KADRO :46 ATANAN SAYI :40 BOŞ KONTENJAN :6

2010 YILI KASIM KADROLU İLK ATAMA REHBER ÖĞRETMENLİĞİNE : VERİLEN KADRO : 1774 ATANAN SAYI : 1606 BOŞ KONTENJAN : 168

Felesefe Grubu Öğretmenleri

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.