banner
banner

Adıgüzel MYO ile hayallerinizi gerçekleştirin
İstanbul Ataşehir’de 2013’te eğitim-öğretime başlayan Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, 17 Ön Lisans Programı ile öğretimine devam ediyor.

adıgüzel eğitim kurumlarıİstanbul Ataşehir’de 2012 yılında kurulan ve 2013’te eğitim-öğretime başlayan Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, 17 Ön Lisans Programı ile öğretimine devam ediyor. Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, 2015-2016 öğretim döneminde 3 yeni ön lisans programı (Bilgisayar Programcılığı, Pazarlama, Turizm ve Seyahat Hizmetleri) ve 4 ikinci öğretim programına (Adalet (İ.Ö.), Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (İ.Ö.), Optisyenlik (İ.Ö.), Çocuk Gelişimi (İ.Ö.) öğrenci alacak. 

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda, isteğe bağlı hazırlık sınıfı bulunuyor. Hazırlık sınıfında okuyacak öğrencilere burs olanağı sağlanırken, zorunlu İngilizce dersleri dışında mesleki İngilizce dersi de veriliyor. 

ÖSYM ile yerleşen öğrencilere normal tercih bursları dışında ayrıca Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Burs Yönergesi kapsamında Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu programlarına ÖSYS sonuçlarına göre burslu programlara yerleşememiş ve tam ücretli programları 1.,2.,3., 4. ve 5. sırada tercih eden ve kaydolan öğrencilere %25 Tercih Bursu, ikinci yarıyılın sonunda başarısız dersi bulunmayan ve Genel Not Ortalaması 3,50-3,59 olana %10, 3,60-3,69 olana %20, 3,70-3,79 olana %30, 3,80-3,89 olana %40, 3,90-4.00 olana %50 dönem başarı bursu, %10 Öğretmen ve Öğretim Elemanı Çocuğu Bursu, %10 kardeş bursu, %10 Ataşehir, Çekmeköy, Ümraniye, Üsküdar, Kadıköy, Maltepe ilçesi orta dereceli okullarından mezun öğrenci bursu, %30 Milli Sporcu Bursu, her program için 2 kontenjan ile sınırlı olmak üzere %100 Şehit çocukları bursu, %40 Gaziler eş ve çocukları bursu, %50 Adıgüzel Meslek Yüksekokulu çalışanları, eş ve çocukları bursu, değerlendirme kurulu tarafından belirlenen ve 3 engelli öğrenci ile sınırlı olmak üzere %50 engelli öğrenci bursu, %25 Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, Özel Ataşehir Adıgüzel Bilişim Teknik Lisesi, İstanbul Üniversitesi Vakfı Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Vakfı Özel Adıgüzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları Bursu, %50 Adıgüzel Eğitim Kurumları ve İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları (Anaokulu, İlkokul, ortaokulu, Güzel Sanatlar Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) personeli, eş ve çocukları bursu, Adıgüzel Eğitim Kültür Araştırma Yardımlaşma ve Sağlık Vakfı Eğitime destek bursu (Miktarı ve Süresi ve hangi öğrencilere verileceği Vakıf tarafından belirlenir) sağlanıyor.

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nun binası Yükseköğretim binası olarak tasarlandı. Ön Lisans eğitimi verilen derslik ve fiziksel mekânlar yükseköğretim kurumuna yakışır nitelikte.

Üniversitenin akademik kadrosu ise hami üniversite olan Yıldız Teknik Üniversitesi’nin yaptığı objektif kriterlere dayalı sınav neticesiyle, alanında başarılı ve sektör deneyimli öğretim görevlilerinden oluşuyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.