banner

Yurtlara girişte parmak izi uygulaması dönemi başlıyor
YURTKUR'a bağlı tüm yurtlarda öğrenciler, parmak izlerini okutarak yurtlara giriş yapıyor.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak, parmak izi okutarak öğrencilerin giriş yapmasını sağlayan sistemi tüm yurtlara kurduklarını, bundan öğrencilerin ve ailelerinin memnun olduğunu söyledi.

Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Kredi Yurtlar Kurumu bu sene tarih yazacak. Eylülde en az 55 yurt açacağız, 4 yıldızlı otel özelliğinde. Yılda bir milyar lira harcıyoruz. Mevcut yurt kapasitesine 40 bine yakın kapasite daha ekleyeceğiz. Bunlar görülmemiş şeyler'' dedi.

Yurt girişlerinde de bir takım düzenlemeler yaptıklarını hatırlatan Albayrak, ''Parmak izi uygulaması tüm yurtlarda tamamlandı. Bu uygulamadan öğrencilerimiz de aileleri de memnun oldu. Yeni sistem güvenlik açısından da büyük önem taşıyor'' diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.