banner

Liselilere özel üniversitede burslu okuma fırsatı
Özyeğin Üniversitesi, bu yıl beşincisini düzenleyeceği Bilgisayar Oyun Atölyesi’ne katılan öğrencilerden başarılı olanlara Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı’na ilk altı tercihlerinden yerleştikleri takdirde  %100 burslu okuma şansı verecek.

Aralarında akademisyenlerin de olduğu deneyimli bir ekipten bilgisayar oyunu yapmayı öğrenen lise öğrencileri arasında başarılı olanlar, Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı’na ilk altı tercihlerinden yerleştikleri takdirde  %100 burslu okuma hakkına da sahip olacaklar.

Bilgisayar Oyunu Atölyesi’nin beşincisi, 28 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü'nde gerçekleşiyor.

Özyeğin Üniversitesi’nin bu yıl beşincisini düzenleyeceği Bilgisayar Oyun Atölyesi’ne katılan öğrenciler, hayal güçlerini ve yaratıcı düşünme kapasitelerini de geliştirebilecekleri 1 haftalık eğitim süreci sonunda, gelecekte nasıl bir kariyer istediklerini daha iyi anlama fırsatı bulacaklar.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen 25 öğrencinin katılacağı atölye, Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden; Türkiye’nin dünya çapında yayımlanan ilk üç boyutlu oyunu “Culpa Innata”yı yaratan ekibin yöneticisi Prof. Dr. Tanju Erdem, Microsoft Research Yazılım Mühendisliği İnovasyon Ödülleri program desteğini kazanan Yrd. Doç. Dr. Barış Aktemur ve “Culpa Innata” oyununu geliştiren Momentum Digital Media Technologies ekibi tarafından yürütülecek. Lise öğrencilerinden başarılı olanlar, Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı’na ilk altı tercihlerinden yerleştikleri takdirde %100 burslu okuma hakkına da sahip olacaklar.

Lise öğrencilerinin ufkunu açmak, hayal güçlerini ve yaratıcı düşünme kapasitelerini geliştirmek amacıyla Özyeğin Üniversitesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Oyun Atölyesi’nde Türkiye’nin dört bir yanından gelen  lise öğrencileri, geçirdikleri 1 haftalık eğitim süreci sonunda gelecekte nasıl bir kariyer istediklerini daha iyi anlama fırsatı bulacaklar.

Aralarında akademisyenlerin de olduğu deneyimli bir ekipten bilgisayar oyunu yapmayı öğrenen lise öğrencileri arasında başarılı olanlar, Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı’na ilk altı tercihlerinden yerleştikleri takdirde  %100 burslu okuma hakkına da sahip olacaklar.

En nitelikli eğitimi alacaklar

Atölye kapsamında verilen dersler Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden, Türkiye’nin dünya çapında yayımlanan ilk üç boyutlu oyunu “Culpa Innata”yı yaratan ekibin yöneticisi Prof. Dr. Tanju Erdem, Microsoft Research Yazılım Mühendisliği İnovasyon Ödülleri program desteğini kazanan Yrd. Doç. Dr. Barış Aktemur ve “Culpa Innata” oyununu geliştiren Momentum Digital Media Technologies ekibi tarafından yürütülecek.

Anadolu’nun genç beyinleri Atölye’ye katılmak için İstanbul’a gelecekler

28 Ocak – 1 Şubat 2013 tarihleri arasında uygulamalı olarak gerçekleştirilecek atölye kapsamında öğrenciler bir hafta boyunca grafik tasarım, bilgisayar programlama ve hikaye

kurgulama konularında derslere katılaca ve kendi bilgisayar oyunlarını geliştirecekler. 25 öğrencinin katılacağı tamamen ücretsiz etkinlik kapsamında, öğrencilerin İstanbul’daki konaklama ve yeme-içme giderleri de Özyeğin Üniversitesi tarafından karşılanacak. Şimdiye kadar, Bilgisayar Oyunu Atölyesi’ne katılan öğrencilerin büyük bir kısmını Anadolu’nun en iyi okullarında okuyan çok başarılı öğrenciler oluşturdu.

Bu yıl da lise 11 ve 12. sınıf öğrencisi olan katılımcılar,  kariyerleri ile ilgili doğru karar verebilmek için Bilgisayar Oyunu Atölyesi – V deneyimini yaşayacaklar.

Liseden mezun olmadan mühendislik burs hakkı kazanacaklar

Atölye çalışmasında başarılı bulunan öğrenciler, Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Programına ilk altı tercihinden yerleştirilmiş olmak kaydıyla Mühendislik Fakültesi Dekanlık Bursu almaya hak kazanacaklar. Mühendislik Fakültesi Dekanlık Bursu almaya hak kazanan öğrencilere yerleştikleri burs kategorisine bağlı olmadan 100% ücret muafiyeti sağlanacak. Tam burslu kontenjandan yerleşen öğrencilere ise, yerleştirildiği bursun kapsamına ek olarak aylık nakit burs sağlanacak. Mühendislik Fakültesi Dekanlık Bursu için ÖSYM kılavuzunda duyurulacak süre ve devam koşulları geçerli olacak.

Öğrenci yorumları kariyer seçiminde bu tarz etkinliklerin önemini ispatlıyor

Bu güne kadar yapılan atölye çalışmaları sonunda öğrencilere uygulanan değerlendirme anketinden ilginç veriler de elde edildi. Öğrencilerin yorumları öğrencilerin kariyer yönelimlerini belirlemede bu tarz uygulamalı etkinliklerin ne kadar faydalı olduğunun da bir göstergesi:

“Bu programa katılana kadar acaba ne okusam diye düşünürken, şu an kesinlikle bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği okumam gerektiğini anladım. İleride yapmak istediğim mesleğin programlama çevresinde olacağına karar verdim.”

“Eskiden bilgisayar oyunu sektöründe çalışmak gibi bir hayalim vardı. Artık bilgisayar oyunu sektöründe çalışmak gibi bir amacım var.”

“Sandığımın aksine, kodlama kısmının daha uzun olduğunu anladım.”

Özyeğin Üniversitesi hakkında:

Yaşamla iç içe, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından kurulan Özyeğin Üniversitesi, Türkiye ortamında olduğu kadar bölgesel ve küresel ölçekte de geçerli olacak yaratıcı, özgün, faydalı ve uygulanabilir bilgi üretmeyi ve üretilen bilginin uygulamaya geçirilmesi sürecinde aktif bir rol oynamayı hedeflemektedir. Öğrenim programlarını, yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi

sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin ve uygulama becerisi olan gençler yetiştirmeye yönelik şekillendiren Özyeğin Üniversitesi, bireysel sorumluluk alabilen, ilkelerine bağlı, sonuç odaklı, teorik bilgi ve uygulama deneyimine sahip, sürekli öğrenmeyi ilke edinen mezunları sayesinde sahip olduğu vizyonu gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Bilgi İçin:

Özyeğin Üniversitesi Tanıtım ve Başvuru Birimi

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

0216 564 9 564

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.