banner

İMİ Koleji, mezunlarını karşılıksız yükseköğrenim bursu ile destekleyecek
İMİ Koleji öğrencilerini yüksek ideallerine hazırlıyor, mezunlarına yükseköğrenim hayatlarında da destek veriyor. 4 yıl boyunca eğitim, öğretim ve sosyal yaşam nakit desteği İMİ Eğitim Kurumları A.Ş., kurucusu olduğu İstanbul Modern İlimler Anadolu Lisesinden mezun olup yükseköğrenimini lisans seviyesinde sürdürecek öğrencilerine 4 yıl boyunca eğitim, öğretim ve sosyal yaşam nakit desteği sağlayacak.

imi_koleji_uni_bursİMİ Kolejinden yapılan açıklamada, uygulamanın ilk aşamasında, 2023 yılında mezun olacak öğrencilerinin mezuniyet yılında girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve tercih sonuçlarına göre en az 4 yıllık bir yükseköğrenim programına yerleşmesi durumunda
“yerleştirme başarı sırası”na göre farklı tutarlarda destek bursu olanağı sunulacağı belirtildi.
İMİ Koleji, “Karşılıksız Yükseköğrenim Destek Bursu” ile yıllar boyunca büyüme süreçlerine eşlik ettiği öğrencilerinin ülke çapında başarı göstererek kazanacakları üniversitelerde bir yandan faal ve keyifli bir kampüs hayatı ve sosyal yaşam sürmelerini, bir yandan da akademik başarılarını sürdürmelerini teşvik etmek istiyor.
Burs koşulları hakkında detaylı bilgi www.imikoleji.k12.tr adresinde yer alıyor. Anaokulundan profesyonel hayata “Bizim Çocuklarımız” Bir k12 okulu olarak anaokulundan aldığı çocuklarını lise son sınıftan uğurlamayı amaçlayan İMİ Koleji, mezun olsalar da onları İMİ Ailesinin birer ferdi olarak görüyor, yükseköğrenim yaşamlarında da yalnız bırakmıyor.
Ülke genelinde çok az ortaöğretim kurumunda örneği bulunan Yükseköğrenim Destek Bursu uygulamasının en önemli özelliği maddi koşullardan bağımsız olmak üzere başarı şartlarını sağlayan tüm mezunların profesyonel hayata atılana kadar mezun oldukları kurum tarafından desteklenmesi.
Bursun verilmesindeki temel amaç, aileden uzak farklı şehirlerde yükseköğrenim hayatı sürdürecek gençlerin hem akademik yaşamlarını hem de sosyal yaşantılarını kesintisiz ve endişesiz sürdürmelerini desteklemek. Başka kurumlardan burs alınması, tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz olan Destek Bursunun verilmesine engel teşkil etmiyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.