banner
banner
banner

Sınıflardaki teknolojiyi iyi noktaya getireceğiz
Bakan Fikri Işık, "Türkiye'de 300 bin derslikle devralmıştık eğitim sistemimizi, şu ana kadar buna 225 binin üzerinde derslik ilave ettik. Öğretmen sayımızı 500 binden 900 bine çıkardık. Sınıflarımızdaki teknoloji düzeyimizi en iyi noktaya getirmenin gayreti içerisindeyiz" dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti iktidara geldiği günden bugüne kadar en büyük bütçeyi eğitime ayırdıklarını, 13 yıldır en fazla parayı eğitime harcadıklarını belirtti.

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla Diliskelesi İlkokulu'ndaki törende konuşan Işık, eğitimi, ülkenin yarınları için en önemli güvence olarak gördüklerini, bu nedenle de hiçbir çocuğun eğitim hakkından ve fırsatından mahrum kalmaması için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, hangi teknoloji kullanılırsa kullanılsın, öğretmenin yerini hiçbir şeyin tutamayacağını ifade eden Işık, "Eğitimin asıl unsuru öğretmendir. Öğretmenin fedakarlığı, gayreti ve çalışkanlığı eğitim sisteminin başarısında birinci belirleyicidir. Bu açıdan da öğretmenlerimizin her alanda gelişimini sağlamak için maddi, manevi elimizden gelen hayreti gösteriyoruz" şeklinde konuştu.

Parayı en fazla eğitime harcadık

AK Parti'nin iktidara geldiği günden bugüne kadar en büyük bütçeyi eğitime ayırdıklarını, 13 yıldır en fazla parayı eğitime harcadıklarını vurgulayan Işık, şöyle devam etti:

"Türkiye'de 300 bin derslikle devralmıştık eğitim sistemimizi, şu ana kadar buna 225 binin üzerinde derslik ilave ettik. Öğretmen sayımızı 500 binden 900 bine çıkardık. Sınıflarımızdaki teknoloji düzeyimizi en iyi noktaya getirmenin gayreti içerisindeyiz. Dünyanın gıptayla baktığı FATİH Projesi'ni, dünyada ilk uygulayan ülkelerden bir tanesi olmanın çalışmasını yürütüyoruz. Bütün bunlar çocuklarımız daha iyi yetişsin diye. Bütün bunlar ülkemizin geleceği teminat altına alınsın diye. Hükümet olarak, devlet olarak bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz."

Kız meslek lisemiz başlıyor

Kocaeli'de 1862 yılından 2002'ye kadar 140 yılda yapılan derslik sayısının 6 bin 500 olduğunu, 2002'den 2014'ün sonuna kadar 7 bin 500 derslik yaptıklarını belirten Işık, 12 yılda, 140 yıldakinden daha fazla derslik yaptıklarını dile getirdi.

Daha önce Dilovası ilçesinde doğru düzgün okulun olmadığını anlatan Bakan Işık, "Şimdi Anadolu lisemiz var, meslek lisemiz var, imam hatip lisemiz var. Şimdi kız meslek lisemiz başlıyor. İnşallah Dilovası bizim hedefimizde Kocaeli'nin eğitimde bir numarası olacak" ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.