banner
banner
banner

Arçelik Kurumsal Çözümler eğitim sektörüne yatırım yapmaya devam ediyor
Arçelik Kurumsal Çözümler dijital görüntüleme sistemleri başta olmak üzere yeni nesil teknolojilerin eğitim sektörünü nasıl dönüştürdüğü ve öğretmen, öğrenci, veli, eğitim kurumu arasındaki iletişimi ne şekilde değiştirdiği üzerine yürüttüğü çalışmalar ile eğitim sektörüne yatırım yapmaya devam ediyor.

banu_guzArçelik Kurumsal Grup Yöneticisi Burak Bilgisel, Arçelik Kurumsal Çözümler olarak Türkiye’de farklı ölçekteki şirketlere teknoloji çözümleri sağladıklarını belirtti. Bilgisel; Arçelik dünyasında edindikleri tecrübeleri ve bilgiyi, Türkiye’deki kurumlara da sunmak için yola çıktıklarından ve Görüntüleme teknolojilerinin her ölçekte mağaza ve binalarda, 7/24 hizmet vermek için tasarlandığından bahsederek yazılımından donanımına kadar Arçelik tarafından geliştirilen sistemler sayesinde farklı ihtiyaçlara uygun çözümler sağlayabildiklerini vurguladı.

Arçelik Profesyonel Görüntüleme Sistemleri Satış Müdürü Banu Güz, farklı ihtiyaçlar için anahtar teslim çözümler geliştirdiklerini belirterek Türkiye’nin önde gelen futbol stadyumlarından şehir hastanelerine, büyük perakende zincirlerinden ülkenin değerli eğitim kurumlarına kadar tamamlayıp hayata geçirdikleri projeler ile uzmanlıklarını vurguladı. Bu projelerde en büyük avantajlarının, farklı ihtiyaçlar için yazılımdan donanıma kadar özelleştirilmiş anahtar teslim çözümler sunulması olduğunun altını çizdi. Özellikle tek merkezden Türkiye’nin farklı coğrafyalarındaki ekranların kontrol edilmesi, doğru içeriğin öğretim sürecine en doğru şekilde sunularak öğrencilerin kazanımların en üst seviyeye çıkarılmasının ve bütün bunları yaparken öğretmen ve öğrencilerin hayatlarının kolaylaştırılmasının önemini vurguladı.

Bugün Arçelik tarafından geliştirilen teknolojilerin bütünleşik kullanımı ile okul güvenlik sistemlerinin yüz tanıma teknolojisi ile donatıldığı, okul, veli, öğrenci iletişiminin, sınıf kullanım bilgilendirmelerinin ekranlarda yapıldığı, öğrencinin sınıfa girerken yoklamasını aldırabildiği, farklı konumlarda yer alan sınıflarda kameralarla desteklenmiş akıllı tahtalar ile aynı anda ders işlemenin, hazırlanan üç boyutlu projelerin akıllı tahta üzerinde incelenip çizimlerinin düzeltildiği ve üç boyutlu yazıcı ile hayata geçirildiği bir eğitim artık hayal değil. Arçelik olarak bizim eğitim sektöründeki hedefimiz değerli öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin işledikleri dersleri destekleyen bir altyapı oluşturarak öğrencilerimizin gerçek deneyimler üzerine kurulu, günümüzün teknolojik gelişmelerini deneyimleyerek takip edebildikleri ve yaşamdaki problemlere yine bu teknolojileri kullanarak çözümler üretebildikleri eğitim vizyonunu desteklemek.

Tüm Türkiye’de hizmet veren özel eğitim almış tüketici hizmetleri noktalarımız ile eğitim kurumlarımıza kullandıkları Arçelik Akıllı Tahta ve yazılımı, Arçelik Üç Boyutlu Yazıcı, Arçelik Görüntüleme Sistemleri, Yapay Zeka yazılımımı ile hizmet verebilmektedir. Arçelik Akıllı Tahtalarımız 65” ve 75” olup, çerçevesi yanmaz malzemeden yapılmış, güçlü işlemcisi ve wi-fi bağlantı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Arçelik Üç Boyutlu Yazıcımız ise bu sene satışa çıkmış olup tüm geliştirme sürecinde öğretmenlerimiz ile beraber çalıştığımız, saha testleri ile geri bildirim topladığımız, okullarda karşılaşılan birçok problemi aşacak şekilde Arçelik mühendisleri tarafından geliştirilmiştir. Sadece bir üç boyutlu yazıcı olmanın çok ötesinde sağladığı farklı paketler ile eğitimi destekleyen içerikler öğrencilerin kazanımlarının kalite ve çeşitliliğini arttırmak üzere hazırlanmıştır.

Yapay zekanın her geçen gün hayatımıza daha çok dokunduğu bir dünyada yaşıyoruz, bu teknolojinin eğitime sağlayacağı katkılar çok fazla olacaktır. Gelecekte bizi sınıf içerisinde öğrenim şekilleri birbirinden farklı olan öğrencilerin hepsinin öğrenebileceği şekilde ders anlatılabilmesi için öğretmenleri destekleyen, hangi öğrencinin ek destek ihtiyacı olabileceğini belirleyen, performanslarını daha yukarı çekmek için önerilerde bulunan yapay zeka dünyası bekliyor. Bugün ise yapay zeka daha çok güvenlik, içerik yönetimi, müşterilerin duygu durumu ve onları mutlu edecek kampanya önerilmesi, bir inşaat alanında çalışanların iş güvenliği gibi alanlarda kullanılmaya başlandı.

“Arçelik olarak gelecek yıllarda eğitim sektörüne yatırımımız devam edecek, teknolojilerimizi işlerini aşkla yapan öğretmenlerimize ve her şeyin en iyisine layık sevgili çocuklarımıza ulaştırmaya devam edeceğiz. Sadece kendi geliştirdiklerimiz değil sektörlerinin değerli lider markaları ile de bu konularda işbirlikleri yapmaya kendimizi ve sektörümüzü geliştirmeye devam edeceğiz.”

 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.