banner

Öğrenciler yurt yataklarını ateşe verdi
Tunceli'de bir meslek lisesinin pansiyonunda kalan öğrenciler, yurt koşullarının iyileştirilmesi amacıyla yaptıkları eylemde yatakları ateşe verdi.
  Alınan bilgiye göre, il merkezi Moğultay Mahallesi'nde bulunan Namık Kemal Endüstri Meslek Lisesi Öğrenci Pansiyonu'nda kalan 150 öğrenci, barınma ve yemek sorunları gerekçesiyle yurdun kapılarını kapatarak yatakları ateşe verdi. Öğrenciler, eylem sırasında camları kırarak yatak, sandalye ve yastıkları aşağı attı. Eylem nedeniyle olay yerine çok sayıda polis sevk edilirken, Tunceli Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri de öğrencilerin aşağıya attıkları yanıcı maddeleri söndürdü.

Olayın büyümesi üzerine öğrencileri ikna etmek amacıyla Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin yurda geldi. Megafonla öğrencilere çağrıda bulunan Belediye Başkanı Şahin, daha sonra yurda girerek öğrencilere eylemlerini sona erdirmeleri yönünde telkinde bulundu. Öğrencilerin isteği üzerine polis ekipleri geri çekilirken, eylemci öğrenciler de kapıları açarak aşağıya indi. Bu sırada bazı polislerin görüntü çekimi yaptığını ileri süren eylemci öğrenciler, polis olduklarını ileri sürdükleri bazı vatandaşlara taş ve sopalarla saldırdı.

Eylemci öğrenciler, daha sonra yurt binasının önünden kent merkezine doğru yürüyüşe geçmek istedi. Öğrencilerden bazıları, yurtta barınma ve yemek sorunları yaşadıklarını, öğretmelerden şiddet gördüklerini ileri sürdü.

Öğrenciler, Belediye Başkanı Edibe Şahin ile sivil toplum örgütü temsilcilerinin araya girmesi üzerine sakinleşti. Yurdun kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle 150 öğrenci, öğretmen evi ve yetiştirme yurdu ve ilde bulunan misafirhanelere yerleştirildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.