banner

Dinçer: Okullarda gerçek anlamda din dersi verilmiyor
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, MEB Tevfik İleri Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada bugün okullarda okutulan din dersinin gerçek anlamda bir din dersi olmadığını söyledi.

Dinçer: Okullarda gerçek anlamda din dersi verilmiyorDinçer, 4+4+4 muhalefetin uzlaşma çağrısının daha çok halkla ilişkiler anlamında bir taktikten öteye geçmediğini bildirdi. Bugün okutulan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin gerçek anlamda bir din dersi olmadığına dikkati çeken Dinçer, "Ben bu dersin verilmesini istiyorum. Eğer gerçek anlamda bir din dersinden bahsediyorsanız çocuklara gerçek anlamda bir din eğitiminin verildiği bir eğitim ortamını yaratırsınız. Türk Eğitim Sistemini esnekleştiriyoruz, demokratikleştiriyoruz. Bu toplumun her türlü sesinin kendisini realize edebileceği gibi bir amacımız var" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin çok kültürlü bir ülke olduğunu vurgulayan Dinçer, çocuklara dünyanın ihtiyaç duyduğu temel derslerin mutlaka verilmesini belirtti. Dinçer, 'Kapalı okulları açarak ne kadar derslik temin edecekmisiniz?' sorusuna, "Biz il müdürlerimize bunun talimatını verdik gerekli çalışmaları yapıyorlar. Sadece Antalya'da okul müdürlerinin, yardımcılarının kullandıkları odaları sınıflara çevirerek 470 derslik kazandık"diye cevap verdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.