banner

Çocuklar okul dershane arasında koşuşturmayacak
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasına ilişkin düzenleme ile eğitimdeki kaliteyi artırmayı hedeflediklerini söyledi. Mevcut sistemde öğrencilerin okulla dershane arasında koşuşturmak zorunda olduğunu belirten Bozdağ, "Düzenleme meclisten geçtiğinde dershaneler zamanla özel okullara ya da başka eğitim kurumlarına dönüşecek. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
bekirbozdagBaşbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, partisinin il başkanlığı kongresine katılmak üzere sabah saatlerinde Uşak'a geldi. Vali Özdemir Çakacak'ı ziyaret eden Bekir Bozdağ, burada gazetecilerin sorularını cevapladı.
4+4+4 sistemi ile eğitimdeki kaliteyi artırmak ve haksızlıkları ortadan kaldırmak istediklerini belirten Bekir Bozdağ, şöyle konuştu: "Çocuklarımız mevcut sistemde okulla dershane arasında koşuşturmaca yaşıyor. İkisi arasında sıkışıp kalıyorlar. Aileler çocuklarını dershanelere göndermek için büyük ekonomik zorluklar çekiyor. Yeni düzenleme ile bu sorunları aşmayı ve eğitimde kaliteyi artırmayı planlıyoruz. Çocuklarımız oyun dahi oynayacak vakit bulamıyor. Eğer okullardaki eğitim seviyesini yükseltip daha başarılı hale getirirsek çocuklarımız daha iyi eğitim alır. Böylece aileler çocuklarını dershaneye gönderme ihtiyacı duymaz ve büyük bir külfetten kurtulur. Dershaneler de zamanla özel okullara ya da başka eğitim kurumlarına dönüşür."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.