banner

'Obama talimat verirse dershaneler kapatılır'
CHP Genel Başkanı Kemal Klıçdaroğlu Tandoğan meydanındaki grup toplantısında  AK Parti hükümetine yönelik “Obama talimat verirse dershaneler kapatılır” dedi.

''Medyası özgür olmayan, yasama organı baskı altında olan, milletvekilleri özgürce değil de bir kişinin iki dudağı arasındaki söze göre şekillenen, üniversiteleri baskı altında olan, meydanları abluka altına alınan bir zihniyetin demokratik zihniyet olamayacağını'' ileri süren Kılıçdaroğlu, ''Bütün baskılara karşı direneceğiz. Sözüm söz, baskılara direnmek bizim onurumuz olacaktır'' diye konuştu.

 Konuşmasının sonunda annelere ''çocuklarınıza sahip çıkın'' diye seslenen Kılıçdaroğlu, çocukların bu ülkenin geleceği, onuru olduğunu belirtti.

 ''Grup Toplantısını'' Tandoğan'da yaptıklarını belirten Kılıçdaroğlu, alanda milletvekillerinin de olduğunu, onların da her türlü baskıya karşı mücadele verdiklerini kaydetti.

 Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle bitirdi: ''Recep Tayyip Erdoğan'ı Avrupa'ya bile göndermeyeceğim, gittiği her yerde protesto edilecek. Bakın görüyorsunuz değil mi? Ödül almaya gidemedi, gidemez zaten, gidemez. Bütün dünyada onun maskesini indireceğim. 'Dershaneleri kaldıracağız' dedi değil mi? Hemen arkasından hani bir vatandaş vardı ya, hukuk fakültesinin arka kapısından mezun olan, o bir açıklama yaptı' hayır efendim dershaneleri kaldırmayacağız' diye ama ben söyleyeyim: Obama talimat verirse kesinlikle dershaneler kapatılır. Ülkenin dış politikasını taşeronlaştırdılar, izin vermeyeceğiz. Her yerde mücadele edeceğiz. Yeter ki beraber olalım...''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.