banner

DİNÇER: Okul öncesi eğitimden taviz yok
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer okul öncesi eğitime dair gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dinçer, “ okul öncesi eğitimden taviz yok,  hedef yüzde 100 okul” dedi.

Okul öncesi eğitimin zorunlu olmaması ile ilgili eleştirilere de yanıt veren Dinçer, "Türkiye'de 36 bin köy, 44 bin mezra vardır. Bu mezralar 2-10 haneden oluşan köycüklerdir. Bu eğitimi zorunlu hale getirdiğinizde bazen bir çocuk için tedbir almak zorunda kalacaksınız. 36-60 aylık çocukları taşımak zorunda kalabileceksiniz. Biz okul öncesi eğitimde taviz vermeyeceğiz ve 36-60 ay arası çocukların okul öncesi eğitimini yüzde 1007e çıkarmak için her türlü tedbiri alacağız, kimseni tereddüdü olmasın" dedi.

Teklifle getirilen düzenlemelerin diğer eğitim öğelerini de etkileyeceğini belirten Dinçer, bu konuda tedbirleri aldıklarını söyledi. Dinçer, "Bu kanundan sonra okullarımızı sadece ilkokul, ortaokul ve lise olarak ve yaş gruplarına göre tasnif edeceğiz. Bazen ilkokulla, bazen ortaokulla birlikte lise açabileceğiz. Ama okulların giriş çıkışları ve fiziki yapılarıyla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Sadece ortaokul için dersliğe ihtiyacımız olacak" dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.