banner

Koalisyonu eğitim mi tıkadı?
AKP ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinde Başbakan Davutoğlu eğitim ve dış politikada anlaşma sağlanamadığını açıklarken, Kılıçdaroğlu eğitimle ilgili düşüncelerini aktardıklarını söyledi.

kilicdaroglu_chpAKP ile CHP arasındaki görüşmelerde sonuç alınamadı.  Başbakan Ahmet Davutoğlu görüşmelerde eğitim ve dış politikada anlaşma sağlamadığını açıklarken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eğitim konusunda kaygılarını Başbakan’a aktardıklarını söyledi. Eğitim veya diğer konularda herhangi bir müzakere yapılmadığını açıklayan Kılıçdaroğlu, “Eğitim sistemi ile ilgili sorunumuz olduğunu ifade ettik. Toplumun bu konuda sorunu vardır. Türkiye’nin bilgi toplumu olabilmesi, orta gelir tuzağından kurtulması için iyi bir eğitim sistemine ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. İmam hatipler konusunda Başbakan’a düşüncelerimi söyledi. Bizim imam hatiplerde okuyan öğrenciler bizim de öğrencilerimizdir. Onların da en iyi eğitimi almasını biz de gönülden istiyoruz” diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.