banner

Açıköğretim sınavında ilginç olay!
Hafta sonu yapılan açıköğretim sınavlarında çok ilginç bir olay yaşandı.

Adana'da hafta sonu yapılan açıköğretim ara sınavlarında bir okulda sınava giren öğrencilerin hepsinin kız olması dikkat çekti.

Arama noktasında 2 erkek, 1 kadın polis olduğu için kız öğrenciler, uzun kuyruk oluşturdu.

Anadolu Üniversitesi'nin açıköğretimin bazı bölümleri için bu yıl ilk kez hayata geçirdiği kredili sistemin ikinci dönem ara sınavları hafta sonu tüm Türkiye'de yapıldı. Adana'da yapılan sınavlarda öğrencilerin çoğunluğunun kızlardan oluştuğu görüldü. Turgut Özal Lisesi'nde yapılan sınavda öğrencilerin hepsinin kız olması nedeniyle sıkıntı yaşandı.

Sınav saatinden 30 dakika önce öğrenciler içeri alınmaya başlandı. Ancak arama noktasında 2 erkek, 1 kadın polis olduğu için kız öğrenciler, uzun süre arama noktasında bekleyip uzun kuyruklar oluşturdu. Öğrencilerin hepsinin kız olacağının hesap edilmemesinden dolayı oluşan kuyruğa çareyi kadın salon görevlileri de arama noktasında görev yaparak çözüm buldu. Öğrenciler sınav saatinde salonlara güçlükle geçebildi. Bazı öğrencilerin de sınava geç geldiği için salonlara koşarak gittiği görüldü.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.