banner

‘Okul Sütü’ ihalesi perşembe günü yapılacak
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle hazırladığı ''Okul Sütü Projesi'' kapsamında dağıtılacak süt için ihale, 12 Nisan Perşembe günü saat 10.00'da yapılacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Kamu İhale Kanunu kapsamında gerçekleştirilecek ihalede, Türkiye genelinde veya bölgesel süt dağıtımı için kısmi teklif imkanı da sağlanacak. İhaleye, Bakanlıktan üretim izni almış, gıda ile ilgili mevzuata uygun üretim yapan ve şartnameye uyan firmalar başvurabilecek.

İlk etapta, 7 milyon 200 öğrenciye 5 gün süreyle dağıtılacak süt için yapılacak ihale, pazarlık usulü yapılacak. Alınacak süt, 200 mililitrelik kutular halinde 32 bin 526 okulda eğitim gören öğrencilere ulaştırılacak.

Bu yıl uygulamaya konulacak proje, özel okullar hariç ana sınıfından beşinci sınıf dahil ilköğretim okulu öğrencilerini kapsıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.