banner

Okul sütü 2 Mayıs’ta verilmeye başlanacak
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü ve 17 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilen "Okul Sütü Projesi" ihalesi onaylandı.

Okul Sütü Programı Uygulama Esasları Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı ve Kararname'ye ilişkin "Okul Sütü Programı Uygulama Tebliği"ne göre gerçekleştirilen projeyle, okul sütü 2 Mayıs’tan itibaren okullarda verilmeye başlanacak.  Proje ana sınıfından beşinci sınıfa kadar ilköğretim okulu öğrencilerini kapsıyor. Ülke genelinde 32 bin 574 okulda 5 gün süreyle dağıtılacak uht süt, 7 milyon 200 bin öğrenciye 200 mililitrelik kutular halinde ulaştırılacak. 2012 yılı içinde yürütülecek proje; öğrencilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi ile süt içme alışkanlığının kazandırılmasını ve geliştirilmesini sağlayacak. Ayrıca, piyasada oluşacak süt arzı fazlasının alınarak üreticiyi düşük fiyat baskısından korumayı amaçlıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.