banner

Bahçeşehir Koleji Kanada’ya STEM’i anlatacak
Dünyanın yeni eğitim dili STEM modelini 11 yıl önce Türkiye’ye getiren Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesinin ilk mezunları dünyanın en iyi üniversitelerinden kabul almaya başladı.

enver_yucel_stemFen ve Teknoloji Liselerini Türkiye geneline yayacaklarını belirten BUEK Başkanı Enver Yücel; “ Tam 11 yıl önce Fen ve Teknoloji lisemizi açarak Türkiye’yi STEM eğitim sistemiyle tanıştırdık. Geçen bu zaman diliminde sürdürülebilir başarımız sayesinde artık profesyonelleşerek bu sistemi yurt dışına biz anlatmaya başladık. Yurt dışında açmış olduğumuz okullarda STEM’i biz anlatacağız ve uygulayacağız. Artık ülkemizin eğitim sistemini ithal değil ihraç edeceğimiz bir kaliteye ulaştırdık” dedi.
Bahçeşehir Koleji tarafından 2006 yılında İstanbul Bahçeşehir’de kurulan Fen ve Teknoloji Lisesi, Türkiye’de fen eğitimine getirdiği farklı bakış açısıyla öne çıkarken, yetiştirdiği gençlerle de ülkenin geleceği için umut aşılıyor. Diğer fen liselerinden farklı olarak, öğrencilere üniversite standartlarında eğitimlerin verildiği, fakültede derslere girme imkanı sunulduğu fen ve teknoloji liselerinde öğrenciler erken yaşta iş hayatı tecrübesi de yaşayabiliyor. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesinin, İzmir, İstanbul, Diyarbakır, Eskişehir ve Samsun‘da kampüsleri bulunuyor.
İstanbul’da 3. Fen ve Teknoloji Lisesi Açılıyor
2017-2018 eğitim öğretim yılında açılacak olan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri Basın Ekspres Kampüsü tanıtım toplantısında konuşan BUEK Başkanı Enver Yücel, hedeflerinin 30 yeni kampüs olduğunu belirtti.
Kanada’da STEM’i Anlatacağız
Bahçeşehir Koleji Kurucusu Enver Yücel; “Bundan tam 11 yıl önce Fen ve Teknoloji lisemizi açarak STEM eğitim sistemini ülkemize getirdik. Çünkü dijital dönüşümün yaşandığı bu çağda başarılı olmak için ilk önce eğitim sistemini değiştirmemiz gerekiyor. Biz bunu yıllardır başarıyla yönettik. En büyük kanıtımız ise mezunlarımızın Stantford, MIT, University Of Chicago gibi dünyanın en başarılı üniversitelerinden kabul almasıdır.
Dünya Lideri Olmak için Fen ve Teknoloji Liseleri Gerekli
Dünyada artık “beyin gücünü yönetmek” önem taşıyor diyen Enver Yücel, “1950´lerin başında hem ABD hem de SSCB yani Rusya, uzaya ilk uyduyu fırlatmak için birbirleriyle bir yarış içine girmişlerdi. ABD´nin başarısız denemelerinin ardından hiç beklenmedik bir zamanda Rusya, bir basketbol topu büyüklüğünde 85 kg ağırlığındaki Sputnik uydusunun yörüngeye oturtulduğunu açıkladı. Bu ABD için tam bir şok etkisi yarattı. Piskolojik bir üstünlük yaratıldı ve bu başarının altında Rusya’nın fen liseleri yatıyordu. İşte o günden bugüne fen liseleri bir ülkenin başarısı için temel taşı oldu. Bilim sanayinin hakim olduğu yeni dönemde biz de ülkemizin başarısını Fen ve Teknoloji liselerimizle yükselteceğiz.” dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.