banner

Bahçeşehir Koleji, girişim sermayesi fonu BK VENTURES’ı kurdu
Bahçeşehir Koleji tarafından hayata geçirilen girişim sermayesi fonu BK Ventures, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu ve Başkanı Enver Yücel, İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ve Bahçeşehir Koleji IT ve Eğitim Teknolojilerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Mehmet Arslantunalı ortaklığında kuruldu.

bahcesehir_koleji_bk_venturesEğitim teknolojileri yatırımlarıyla bilinen ve Türkiye’de STEM eğitiminin öncü eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji, gençlerin ve çocukların projelerine öncelik verecek girişim sermayesi fonu BK Ventures’da eğitim ve 21. yüzyıl becerilerini ana odağına alarak inovatif projeleri destekliyor.
Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Liselerindeki ortaya çıkan projelere odaklanmak, geliştirilen proje ve hizmetleri inovasyona dönüştürmek ve bir hizmet olarak hayata geçirebilme ihtiyacıyla doğan BK Ventures, Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri tarafından geliştirilmiş patentli 70’e yakın projeyi öncelikli olarak değerlendirmeye aldı.
STEM+A eğitim modelini destekleyen her türlü içerik ve donanım projesini destekleyen BK Ventures, mobil üzerinden, fiziksel olarak devam zorunluluğu bulunmayan e-MBA programları satışına odaklanan “PinBAU”, yeni nesil sosyal medya girişimi “Groopapp” ve Bahçeşehir Kolejinin içerik geliştirme kabiliyetlerini yerel ve global operatörler üzerinden dijital eğitim geliştirme satışına odaklanan “BK Mobil” uygulamasına yaptığı yatırımla, kuruluşunun üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen şimdiden önemli bir yol kat etti.
BK Ventures’da merak, teknoloji, erişilebilirlik ve zaman olmak üzere dört ana değer üzerinde yol alacaklarını söyleyen Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, bu dört değerde bileşen tüm projelere yatırım yapmayı istediklerini söyledi. BK Ventures’ı diğer fonlardan farklı kılan yanın, arkasında ülkemizin en büyük eğitim kurumlarından biri olan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının bulunması olduğunu belirten Yücel, “Türkiye’nin her yerinde bulunan kampüslerimiz ve binlerce çalışanımızla farklı girişimcilere mekân, bilgiye erişim ve Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde bulunan BAU Teknoloji Transfer Ofisi üzerinden farklı destekler sunabiliyoruz. Üniversite bünyesinde kurduğumuz Maker Space alanındaki tüm teknik donanımı, girişimcilerin kullanımına açıyoruz. Yatırım yaptığımız tüm girişimleri orta ve uzun vadede global pazara sunmayı hedefliyoruz. Girişimlerine destek olduğumuz gençlere burs imkânı sağlıyoruz; Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir Üniversitesi olarak girişimcinin ihtiyacı olan her düzeyde eğitim için kolej ve üniversite bünyesinde eğitimleri girişimcilere ücretsiz olarak sunacağız.” dedi.
BK Ventures’ın kurucu ortaklarından Bahçeşehir Koleji IT ve Eğitim Teknolojilerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Mehmet Arslantunalı, girişimlerini BAU Global’in Silikon Vadisi’nde bulunan kuluçka merkezi ve Bahçeşehir International University’nin Washington DC’de yer alan kampüsü üzerinden global pazara götürmeyi arzuladıklarını söyledi. Bahçeşehir Uğur Eğitim kurumlarının global ölçekte bir eğitim kurumu olmasının yarattığı sinerjinin girişimlerine olumlu yansıyacağını ifade eden Arslantunalı ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde yatırımcı ve girişimcileri bir araya getirmeyi hedefledikleri “VENTURE CAFE” konseptini de yakın zamanda hayata geçirmeyi hedeflediklerini, Türkiye’de ilk defa Silikon Vadisi örneğinde olduğu gibi yatırımcı ve girişimcileri özel organizasyonların dışında da ortak bir noktada bir araya getirecek bir konsept oluşturacaklarını söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.